Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Godina labākos skolēnu olimpiāžu dalībniekus

Redakcija

Autors • 12.12.2007.

Godina labākos skolēnu olimpiāžu dalībniekus
Burtu lielums

Pirmdien uz Cesvaini devās tie rajona skolēni, kuri pagājušajā mācību gadā bija izcīnījuši godalgotas vietas mācību priekšmetu valsts un novadu olimpiādēs, kā arī zinātniski pētnieciskajos darbos. Kopā ar talantīgajiem jauniešiem bija arī viņu skolotāji.

Vispirms auditoriju Cesvaines vidusskolā uzrunāja rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, un visiem klātesošajiem uzstājās Cesvaines deju kolektīvs, ko daudzus gadus vada Jānis Šķēle. Skolēni un skolotāji saņēma atzinību un naudas balvas, bet pēc svinīgā sarīkojuma skolas zālē visi apskatīja Cesvaines vidusskolas ēku un pili.

Madonas Valsts ģimnāzijas 10. klases audzēkne Anete Pole „Staram" pastāstīja, ka viņa uz pasākumu Cesvainē tika uzaicināta tāpēc, ka vēstures olimpiādē pagājušajā mācību gadā ieguva atzinību valsts mērogā, savukārt bioloģijas konkursā „Pazīsti savu organismu" Anete bija izcīnījusi 2. vietu.

– Pirms diviem gadiem biju uz labāko skolēnu godināšanu Madonas rajona padomē, toreiz biju guvusi panākumus latviešu valodas olimpiādē, – atcerējās jauniete. – Šoreiz sarīkojums Cesvainē, salīdzinot ar iepriekšējo, likās interesantāks. Tas tādēļ, ka pēc svinīgās ceremonijas apskatījām jauno Cesvaines vidusskolu un izremontēto Cesvaines pili. Tās vienā spārnā darbojas mūzikas un mākslas skola, apskatījām izstādi, ko bija sagatavojuši mākslas skolas audzēkņi. Bijām arī pils pagrabstāvā un tornī.

Kad vaicāju, cik lielu laiku Anete velta mācību darbam, meitene teica: – Visi domā, ka es mācos šausmīgi daudz, bet īstenībā tā nav. Šogad pēc stundām ģimnāzijā sāku apmeklēt arī mākslas skolu, kur apgūstu kompozīcijas priekšmetu. Tāpat uzsāku apmeklēt deju kolektīvu „Vidzeme". Brīvā laika ir maz, bet visu pagūstu.

Taujāta, vai mācības Madonas mākslas skolā izvēlētas tālab, ka tas varētu būt noderīgi nākotnes profesijai, Anete šo saistību noliedza. „Par profesiju vēl nedomāju, man patīk melnbaltie darbi, tāpēc mākslas skolā mācos pati savam priekam. Citiem jauniešiem ir tā, ka padodas konkrēts priekšmets, pēc tā viņi arī izvēlas vietu, kur studēt. Man padodas daudzi priekšmeti, tāpēc grūti izdomāt, kur mācīšos tālāk."

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.12.2007.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px