Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ģimnāzijas ēka pieņemta ekspluatācijā

INESE ELSIŅA

Autors • 05.01.2021.

Ģimnāzijas ēka pieņemta ekspluatācijā
Burtu lielums

2020. gada 28. decembrī Madonas Valsts ģimnāzijas jaunā ēka, kuras adrese ir Skolas iela 10, tika pieņemta ekspluatācijā.

Lasītājiem atgādināšu, ka 2015. gada pavasarī Madonas novada domes deputāti pieņēma lēmumu apvienot Madonas pilsētas 1. un 2. vidusskolu. Lai sakārtotu un modernizētu mācību vidi, apvienojot abas vidusskolas, tika piesaistīts ERAF finansējums 798 000 eiro apmērā.
Ilgs un emocionāls bijis daudzu lēmumu izpildes un pagarinājumu laiks. 2017. gada 1. septembrī darbu sāka apvienotā Madonas pilsētas vidusskola (līdzšinējās Madonas pilsētas 1. vidusskolas telpās), savukārt Madonas Valsts ģimnāzijas nākotne tika ieraudzīta kādreizējās Madonas pilsētas 2. vidusskolas ēkā, jo ģimnāzijas telpu jautājumu nebija izdevies atrisināt kopš 2004. gada, kad tika izstrādāts piebūves projekts, bet valsts investīciju finansējums tam netika piešķirts. Septiņpadsmit gadu Madonas Valsts ģimnāzijas mācību process tika organizēts sešās ēkās, līdz ar to telpu jautājums izglītības iestādei bija vitāli svarīgs.
Pērnā gada rudenī kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas mācību darbs ģimnāzijā ritēja attālināti. Šai laikā būvniekam – SIA "Woltec" – arī izdevies pabeigt gadu un divus mēnešus ilgo iestādes jaunās ēkas pārbūves procesu. Būvobjekta kopējās izmaksas ir 4 222 098,29 eiro, tai skaitā pievienotās vērtības nodoklis.
– Vērienīgo objektu atšķirībā no pārējiem novada būvobjektiem gala fāzē pieņēma Būvniecības valsts kontroles birojs, jo pēc kategorijas tā ir trešās grupas būve, līdz ar to – šīs institūcijas uzraudzībā. Iepriekš ar Būvniecības valsts kontroles biroju biju sadarbojusies, bet pieredze ar tās darbiniekiem katrreiz ir bijusi citāda, – atzīst Madonas novada pašvaldības projektu ieviešanas nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste Indra Kārkliņa. – Šoreiz gandarījums bija par to, ka dokumentus par ēkas nodošanu ekspluatācijā bijām sagatavojuši un iesnieguši jau iepriekš, ar tiem biroja darbinieki iepazinās laikus, un, esot objektā, būvinspektori atzina, ka ēkā darbi veikti solīdi un atbilstoši visām normatīvo aktu prasībām. Līdz ar to nekādas piezīmes neradās, un ilgi gaidītais notikums – ēkas nodošana ekspluatācijā – ritēja gludi, bez jebkādiem aizrādījumiem. Iestādes pārstāvji Madonā ieradās 22. decembrī, un pēc dažām dienām – 28. decembrī – saņēmām aktu par ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.
Projekta vadītāja neslēpj, ka viņai pašai tā bija ilgi gaidīta Ziemassvētku dāvana: – Mēs visi – gan būvnieks SIA "Woltec", gan būvuzraugs SIA "Būvrem", autoruzraugs SIA "Ceturtais stils", gan skolas vadība un es kā projekta vadītāja – darījām maksimāli visu, lai rudens pusē izvirzītais mērķis piepildītos. Tagad tas ir noticis. Ņemot vērā valstī esošo ārkārtējo situāciju, pieņemšanas brīdī no mūsu puses drīkstēja piedalīties divi cilvēki. Līdz ar to novada pašvaldību pārstāvēju es, un piedalījās atbildīgais būvdarbu vadītājs Ģirts Bērziņš. No Būvniecības valsts kontroles biroja klāt bija divi darbinieki.
Jautāta, kādi darbi iecerēti turpmāk, Indra Kārkliņa stāsta: – Esam procesā, rit projekta nākamais posms – mācību kabinetu iekārtošana. Pamazām tiek atvestas mēbeles, par to uzstādīšanu atbildību uzņēmies Madonas Valsts ģimnāzijas direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Artūrs Krūmiņš. Viņš arī organizē mēbeļu pieņemšanu, uzstādīšanu, ar domu, lai telpas ir sakārtotas atbilstoši mācību procesam, un tad, kad ierobežojumi sakarā ar "Covid-19" tiks atcelti, skolas audzēkņi jaunajā ēkā varēs pilnvērtīgi mācīties.
Ierunājoties, ka īstenots sarežģīts projekts, ko baudīs paaudžu paaudzes, Indra Kārkliņa piekrīt: – Atceros, ka projekta sākumā bija pat iekšējas bailes, jo tik apjomīgu darbu vadīju pirmo reizi. Objekts nebija vienkāršs, būvprojekts bija sadalīts vairākās kārtās, turklāt katram projektam vienmēr jārod sava atslēga, veids, kā to īstenot. Esmu priecīga, ka uzdevums ir paveikts godam.
Interesi par rezultātu jau izrādījuši daudzi: būvuzraugi, projektētāji, bet, tā kā telpas vēl nav pilnībā aprīkotas, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, plašākas tikšanās ģimnāzijas jaunajā ēkā šobrīd netiek organizētas. Kad situācija mainīsies, iestādes vadība un projekta autore aicinās pārbūvēto ēku apskatīt, sveci zem pūra neturot.
Indra Kārkliņa piebilst, ka projekta 4. kārta "Esošā skolas stadiona pārbūve" ekspluatācijā nodota ar atliktiem darbiem. Būvniekam līdz 31. jūnijam stadionā jāieklāj gumijas segums un mākslīgā futbola laukuma zāliena segums: – Tie ir atliktie darbi, ko būvnieks pavasarī izdarīs. Šiem darbiem pietrūka laika, patraucēja laikapstākļi. Labā ziņa ir tā, ka nepilnība netraucēja objektu pieņemt ekspluatācijā.

6.01.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px