Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ģimnāzija gatavojas jaunam darba cēlienam

INESE ELSIŅA

Autors • 25.08.2016.

Ģimnāzija gatavojas jaunam darba cēlienam
Burtu lielums

24. augustā uz sanāksmi Madonas kultūras namā tika aicināti Madonas Valsts ģimnāzijas 7. un 10. klasē uzņemtie skolēni un viņu vecāki.

No jauna divās izglītības programmās skolas 7. klasē uzņemts 31 skolēns, un 64 skolēni ir uzņemti 10. klasē (43 no tiem – vispārizglītojošajā programmā, 21 – dabaszinību programmā). 8., 9. un 11. klasē no citām skolām arī pienākuši klāt astoņi skolēni.
Ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece klātesošos iepazīstināja ar skolas iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba organizāciju, direktores vietniece mācību darbā Solita Medene informēja par pamatprincipiem, kā ģimnāzijā notiek mācību darbs.
Pēc sanāksmes kultūras namā sekoja tikšanās ar klašu audzinātājiem Valsts ģimnāzijas ēkā. 7.a klases audzēkņi tikās ar audzinātāju Kristīni Lukaševicu, 7.b klases skolēni – ar audzinātāju Anitu Tropu, 10.a klases audzinātāja būs Sandra Sinele, 10.b klases – Aija Sīle, bet 10.c klasi audzinās Gita Eiduka.
– Vasara straujiem soļiem tuvojas noslēgumam, un 1. septembrī – Zinību dienā – visi tiksimies, lai kopīgi uzsāktu jauno darba cēlienu, – tuvāko nākotni iezīmēja Vanda Maderniece.

Vecāku padomes priekšlikumi
Skolas vecāku padomes priekšsēdētāja Jolanta Zvirgzdiņa un ģimnāzijas padomes priekšsēdētāja Linda Stiprā uzsvēra, ka skolā izveidojusies laba sadarbība starp skolēniem, pedagogiem un vecākiem. „Gribam aicināt vecākus izmantot iespējas, ko dod šī mācību iestāde: apmeklēsim tradicionālās sadarbības formas – vecāku sapulces, Vecāku dienas, kurās iespējams piedalīties mācību stundās un sarunās ar priekšmetu skolotājiem. Sūtot jauniešus uz ģimnāziju, viņus mudinām būt aktīviem. Skolā notiek fantastiski pasākumi, un arī vecāki uz tiem tiek gaidīti. Apmeklēsim 1. septembra norisi Saieta laukumā, patriotiskas noskaņas baudīsim koncertā, kas veltīts 18. novembrim, jaunieši mūs iepriecinās Ziemassvētkiem veltītā pasākumā un daudzos citos. Mācību gada noslēgumā kā netradicionāla sadarbības forma vecākiem rit Sporta diena, kurā kopā ar ģimnāzijas jauniešiem sportojam, vārām zivju zupu un atpūšamies."
Lai sarīkojumi varētu notikt kvalitatīvi un skola labākos audzēkņus motivētu, suminātu un apbalvotu, Madonas Valsts ģimnāzijā kopš 2004. gada darbojas Attīstības fonds. Ģimnāzijas padomes priekšsēdētāja Linda Stiprā rosināja vecākus veikt savu individuālo ziedojumu Attīstības fondā, lai tādējādi atbalstītu jauniešus izglītības, kultūras un sporta jomā.
Jolanta Zvirgzdiņa piebilda, ka katrai klasei jāizvirza viens no vecākiem, kurš klasi pārstāvēs vecāku padomē. „Mūsu kopējais mērķis ir kvalitatīvu zināšanu ieguve skolā, lai tālāk jau mūsu bērni varētu turpināt studijas un atrast savu īsto profesiju."

Fakti par Madonas Valsts ģimnāziju
Skolas direktore Vanda Maderniece minēja, ka Latvijā ir tikai 27 Valsts ģimnāzijas un atšķirīgais no citām skolām ir augstie rezultāti valsts centralizētajos eksāmenos. „Mūsu uzdevums ir pārsniegt vidējo līmeni valstī par 10 procentiem, un tas Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem visus iepriekšējos gadus ar lielu uzviju ir izdevies." Otrs kritērijs ir vismaz divu virzienu izglītības programmas, Madonas Valsts ģimnāzijā tiek īstenotas piecas izglītības programmas.
Svarīgs nosacījums ir arī tas, lai būtu nodrošinātas kopmītnes. Madonas Valsts ģimnāzijai ir jaunas kopmītnes ar vairāk nekā 50 vietām, kas visas jaunajā mācību gadā būs arī piepildītas.
2003. gadā dibinātā Madonas Valsts ģimnāzija jaunajā mācību gadā piedzīvos akreditāciju (iepriekšējā skolas akreditācija notika 2011. gadā).
– Tas ir skolas darba izvērtējums, ko esam sākuši jau aizvadītajā mācību gadā, – komentēja skolas direktore. – Procesā esam iesaistījuši ne tikai skolēnus un pedagogus, bet arī vecākus.

Mācību process – vairākās ēkās
Madonas Valsts ģimnāzijā mācību process jauniešiem notiek vairākās ēkās. Līdzās galvenajai ēkai ir papildu telpas Raiņa ielā 6, sporta hallē, dažas mācību stundas un ēdināšana notiek Madonas pilsētas 1. vidusskolā, tiek izmantotas arī mūzikas skolas telpas, pasākumiem – kultūras nama un kinoteātra „Vidzeme" telpas.
– Tas, par ko priecājamies, ir mūsu pedagogu profesionalitāte, – uzsvēra skolas vadītāja. – Novada trīspadsmit metodisko apvienību vadītāji strādā mūsu skolā un savu darba pieredzi var nodot citiem kolēģiem.
Viena no ģimnāzijas prioritātēm ir visa jaunā pielietošana, apzinoties, ka daudzveidība personības izaugsmi tikai pilnveido. Veiksmes stāsts ir arī ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumi, plašs ir svešvalodu apguves piedāvājums.
Ģimnāzistus jau ārēji var atpazīt pēc skolas formas. Madonas Valsts ģimnāzijā ieviesta vienota skolas forma – tumši zilā krāsā ar ģimnāzijas simboliku dzeltenā krāsā. Tā jānēsā mācību procesā ikdienā, lietišķos pasākumos ģimnāzijā, pārstāvot savu skolu konkursos, prezentācijās, mācību priekšmetu olimpiādēs. Daļa audzēkņu pasūtītās skolas formas saņēma pirms sanāksmes, daļa tās saņems vēlāk, laika gaitā.
Jaunā mācību gada ieskaņas pasākums Madonas Valsts ģimnāzijā iecerēts 1. septembrī pulksten 12, tas tradicionāli ritēs Saieta laukumā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px