Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Franču skolēnu viesošanās Madonā

VIESTURS RIKVEILIS

Autors • 30.03.2015.

Franču skolēnu viesošanās Madonā
Burtu lielums

No 21. līdz 23. martam Madonā mācību ekskursijā uzturējās franču skolēnu grupa no Vandimas (VendÙme) lauksaimniecības vidusskolas skolotājas Linas Legrē (Line Legret) vadībā.

Vispirms ciemiņi apmeklēja vairākus objektus Madonas novadā, sestdien, neraugoties uz visai ziemeļnieciskiem laikapstākļiem, viņi iepazinās ar Kalsnavas arborētumu un čiekuru kalti, kā arī paviesojās Māra Štromberga zemnieku saimniecībā, un lielu interesi viņos izraisīja ekoloģiskos apstākļos audzēti gaļas lopi. Ekoloģiskā produkcija tiek augsti novērtēta Francijā (cerams, ka reiz to sapratīs arī pie mums).

Saulaino svētdienu skolēnu grupa pavadīja pie Lubāna ezera, kur tūristu mītnes apsaimniekotāji, jauniešu klubs „Pie kraujas", bija sagatavojuši interesantu un aktīvu programmu. Francūžiem bija gan izdevība iepazīties ar Latvijas dabu, gan mēroties spēkiem dažādās fiziskās aktivitātēs. Atceļā viesi apmeklēja vēl vienu bioloģisko zemnieku saimniecību Meirānu pagastā, kur Normunds Bodnieks parādīja, kā arī mūsdienās ar pareizu un neatlaidīgu saimniekošanu var sasniegt ļoti daudz.
Pirmdien notika tikšanās ar mūsu skolēniem Madonas Valsts ģimnāzijā, kur noritēja savstarpējas skolu prezentācijas un viedokļu apmaiņa. Tas, kas viesiem bija visvairāk paticis Latvijā, bija mūsu daba un tās ainavas, kā arī kultūrvides dažādība. Uzzinājām arī ko jaunu par Francijas skolām, ka skolēniem skola ne tikai sniedz zināšanas, bet arī palīdz atrast savu ceļu profesionālajā dzīvē. Pastāv īpaša skolotāju komisija, kura izvērtē katra topošā absolventa spējas, zināšanas un citus kritērijus, lai sniegtu ieteikumus profesijas izvēlē, kuriem sekojot viņš tiek iekļauts attiecīgā valsts programmā. Te būtu viela pārdomām arī mūsu institūcijām, jo pie mums parasti skolas beidzēja tālākais ceļš ir tikai viņa paša ziņā.
Tā kā jaunieši visās Eiropas valstīs runā angliski, komunikācija varēja notikt brīvi, un skolēnu starpā drīz vien izveidojās draudzīgas attiecības. Pēc pieņemšanas novada domē pie izpilddirektora Āra Vilšķērsta, kurā piedalījās arī šī pasākuma iniciētājs Žans Amblārs (Jean Amblard), visi kopā devās pastaigā pa pilsētu, apmeklējot arī mūzikas skolu, kur abas puses nodziedāja savas valsts himnu. Ļoti iespējams, ka šī skolas gados noslēgtā draudzība būs pamats tālākai sadarbībai vienotajā nākotnes Eiropā.
Pirmdien pēcpusdienā franču skolēnu grupa devās atpakaļ uz Rīgu, nākamās dienas rītā vēl bija paredzēts Jūrmalas apmeklējums, bet vakarā – lidmašīna uz mājām.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px