Šāgada 1. janvārī Ērgļu vidusskola uzsāka īstenot Eiropas Sociālā fonda finansēto skolotāju profesionālo kompetenču paaugstināšanas projektu „Ērgļu novada pedagogu informāciju tehnoloģiju lietošanas kompetenču pilnveide darbībai informācijas sabiedrībā".
Projekta gaitā 47 skolotāji no Ērgļu, Vestienas, Sausnējas un Mazozolu pamatskolas apguva datoru lietošanas pamatprasmes un apzinājās informācijas tehnoloģiju lomu izglītības procesā. Trīs apmācības grupās skolotāji apguva Izglītības un zinātnes ministrijas licencētu 160 stundu profesionālās pilnveides programmu, kuru veido trīs daļas: datorzinības, prezentācijas prasmes, saskarsme. Veidojot programmu, tika ņemts vērā, ka datorzinību apguve jāsaista ar to reālo pielietojumu pedagoģiskajā darbā, tādēļ skolotāji mācījās iegūt, apkopot un prezentēt materiālu, kuru varētu izmantot skolēnu mācībās. Tāpat svarīgi bija apgūt komunikācijas un saskarsmes prasmes, spēju adaptēties virtuālajā vidē un veidot motivāciju turpmākai sevis pilnveidei informācijas tehnoloģiju lietošanā.
12 skolotāji, kursu nobeidzot, nolēma iegūt Eiropas datorlietotāju prasmes sertifikātu ECDL un kārtoja nopietnu eksāmenu 7 moduļos.
Projekta noslēgumā kursu dalībnieki izteica savu novērtējumu un kopumā bija apmierināti, ka apguvuši racionālas prasmes darbā ar datoru un apzinājušies datoru izmantošanas iespējas savā ikdienas darbā – mācību stundās.
Autore: INESE ŠAUDIŅA
projekta vadītāja