Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

,,Erasmus+ projekta dalībnieku vizīte Madonas pilsētas vidusskolā”

LĪGA RIEKSTIŅA, Madonas pilsētas vidusskolas skolotāja

Autors • 08.05.2023.

,,Erasmus+ projekta dalībnieku vizīte Madonas pilsētas vidusskolā”
Burtu lielums

Marta beigās Madonas pilsētas vidusskola uzņēma Erasmus+ projekta dalībniekus no Beļģijas, Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas un Spānijas. Projekts, kura tēma ,,I am not a robot” ir sabiedrībā aktuāla un ļāva skolēniem gan iepazīt dažādas modernās tehnoloģijas, gan saprast to, kam ir nepieciešamas tehnoloģijas, kā arī vai tiešām robots var visu.

Pirmā diena tika pavadīta Rīgā, kur viesiem tika parādīta Vecrīga, apmeklēts ilūziju muzejs, apskatīta LU Dabas māja un Zinātņu māja, kā arī ciemiņi tika iepazīstināti ar latviešu ēdieniem. Visi atzina, ka šī diena bijusi izzinoša un interesanta.
Otrās dienas rīts sākās ar sagaidīšanas pasākumu skolā, kura laikā mūsu skolas bērni dziedāja, dejoja, kā arī mācīja viesiem mūsu tautas deju un dažādus vārdus latviešu valodā. Šajā pasākumā katra komanda iepazīstināja ar sevi. Ciemiņiem tika izrādīta skolas ēka, parādīts, kā notiek mācības pie mums. Vēlāk visas valstis prezentēja savus mājasdarbus – spēles Scrach programmā. Pēc demonstrējumiem skolēniem bija iespēja izspēlēt visu valstu veidotās spēles. Pēc pusdienām skolēniem bija jāiejūtas, kā tas ir – būt robotam, un pēc dotā algoritma pašiem bija jāizveido pīrāga forma un jāizcep latviešu speķa pīrādziņš. Šis process ļoti patika gan skolēniem, gan skolotājiem. Vakarā sporta skolotāja Elita Gusarova skolēniem bija sagatavojusi dažādas sportiskas aktivitātes, kurās gan viesi, gan mūsu skolas bērni lieliski pavadīju laiku kopā sportojot un iepazīstot cits citu.
Trešajā dienā tika apmeklēta Cesvaines pils, kur gan tika iepazīta pils vēsture un arhitektūra, gan no skatu torņa aplūkota Cesvaines apkārtne. Pēc tam devāmies uz sporta un atpūtas bāzi ,,Smeceres sils". Pēcpusdienā, sadaloties grupās, skolēni praktiski darbojās ar 3D printeriem, 3D pildspalvām un WeDo robotiem. Svarīgi, ka šīs aktivitātes tika veiktas jauktajās grupās, kur skolēniem bija iespēja runāt un sadarboties ar citu valstu skolēniem.
Pēdējā diena tika pavadīta skolā. Rīts sākās ar noslēguma pasākumu, kurā gan atskatījāmies uz šajās dienās paveikto, gan izsniedzām sertifikātus skolēniem un skolotājiem. Pēdējās vizītes dienas rīts nāca ar negaidītu pārsteigumu, jo pa nakti bija sasnidzis sniegs. Vairākiem viesiem šis brauciens īpaši paliks atmiņā tādēļ, ka pirmo reizi varēja pieskarties sniegam. Tas radīja pozitīvas emocijas un prieku, gan uzceļot sniegavīru, gan pikojoties.
Šīs dienas aizritēja ļoti ātri, jo programma bija saplānota tā, lai pēc iespējas vairāk kopīgi izdarītu, apskatītu un iemācītos. Mūsu viesi teica lielu paldies par interesanti pavadītajām dienām un izteica vēlmi atgriezties vēl.
Šobrīd tiek gatavoti mājasdarbi, lai maija beigās visu valstu pārstāvji dotos uz Neapoli Itālijā, kur norisināsies projekta noslēguma vizīte.

09.05.2023.

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px