Aizvadītās otrdienas pēcpusdienā, līdzīgi kā daudzviet citās skolās, arī Cesvaines vidusskolā tika izsniegti centralizēto eksāmenu rezultāti. Statistika liecina, ka šogad eksāmeni bijuši nedaudz vieglāki kā citus gadus.
Cesvaines vidusskolu aizvadītajā mācību gadā absolvēja 35 skolēni, no kuriem F līmeni nav saņēmis neviens, taču A, B, C līmeņi ir ieguvuši 16 skolēni (46%). Skolotāja Sarmīte Lukša sīkāk informēja: — Pa vienam skolēnam ieguvuši A līmeņus angļu valodā un bioloģijā, divi — vēsturē un matemātikā, savukārt latviešu valodā — trīs augstākie līmeņi.
Skolas direktors Didzis Baunis pavēstīja, ka šogad esot vēl nebijis gadījums skolas vēsturē — Beatrise Anna Bandeniece saņēmusi visus četrus A līmeņus, turklāt likusi papildus vēl divus eksāmenus — kultūras vēsturē saņēmusi augstāko vērtējumu un ģeogrāfijā ieguvusi 9 balles. Starp labākajiem skolēniem ir arī Monta Ustinova, kas ieguva trīs A un vienu B līmeni, kā arī Lelde Fjodorova ar vienu A līmeni, diviem B līmeņiem un teicamu vērtējumu BEP.
Sarunā Beatrise Anna Bandeniece pastāstīja: — Līdz sestajai klasē mācību vielu apguvu mājās kopā ar mammu, kas pēc profesijas ir svešvalodu skolotāja.
Sestajā klasē sāku mācīties Cesvaines vidusskolā un to darīju ļoti cītīgi. Eksāmeniem gatavojos vienkārši — izmantoju dažādu papildliteratūru, sevišķi vēsturē. Apmeklēju konsultācijas, kopā ar skolotājiem apskatījām iepriekšējo gadu eksāmenu uzdevumus. Izmantoju iespēju gatavoties, pildot uzdevumi.lv piedāvātos pārbaudes darbus. Neuzskatu, ka šogad pārbaudījumi būtu bijuši citādāki kā iepriekš, jo uzdevumu veids saglabājas tāds pats, un tie visi ir ļoti līdzīgi. Arī rezultāti ir tādi, kādus biju gaidījusi.
Beatrise atklāj: — Esmu pieteikusies Sentendrūsas Universitātē Skotijā, studēšu teoloģiju. Vēl atlicis līdz noteiktajam datumam nosūtīt sekmes, lai mani pieņemtu, jo noteikumus esmu izpildījusi un mani sasniegumi atbilst šīs skolas līmenim.
Pēc mācībām Beatrise Anna Bandeniece cer atgriezties Latvijā.
Autore: RITA TURKINA
AGRA VECKALNIŅA foto
AGRA VECKALNIŅA foto