Ceturtdien, 1. septembrī, sāksies jaunais mācību gads, bet, kā pagājušajā piektdienā Madonas pilsētas kultūras namā atzīmēja Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, skolotājiem jauno darba cēlienu parasti iezīmē augusta konference. Madonas novadā šī tradīcija pēc triju gadu pārtraukuma tika atjaunota pērn.
ŽEŅA KOZLOVAŠogad konference sākās jau rīta pusē ar labās prakses piemēriem, jaunu pieredzi un idejām Madonas Valsts ģimnāzijā (valodu pedagogu darba grupa), Madonas pilsētas 2. vidusskolā (sākumskolas skolotāji), Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte" (pirmsskolas skolotāji), Madonas J. Norviļa mūzikas skolā (mākslas un audzināšanas darba grupa), bet Madonas pilsētas 1. vidusskolā notika informātikas skolotāju metodiskās apvienības sanāksme. Pēc pedagogu metodiskā darba labās prakses prezentācijām saruna par aktualitātēm un jaunumiem izglītības jomā 2011./2012. mācību gadā turpinājās Madonas pilsētas kultūras namā, kur notika tradicionālā augusta konference Madonas novada skolotājiem.
Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, atklājot konferenci, uzsvēra, ka Madonas novadā jaunajā mācību gadā durvis vērs 35 izglītības iestādes, tai skaitā 33 pašvaldības iestādes, viena privātā skola, kā arī Barkavas arodvidusskola, kas atrodas valsts pārziņā.
Konferences dalībniekus uzrunāja un veiksmīgu jauno mācību gadu vēlēja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Atskatoties uz iepriekšējo mācību gadu, viņš pozitīvi novērtēja, ka tas noritējis bez īpašiem satricinājumiem izglītības jomā, tai skaitā arī attiecībā uz finanšu plūsmu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.08.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto