No 21. līdz 25. aprīlim Izglītības satura un eksaminācijas centrs (ISEC) organizē Drošības nedēļu, kam dots nosaukums „Izvēlies būt drošībā". Drošības nedēļas laikā ISEC savā mājas lapā www.isec.gov.lv publicē uzdevumus 1.-9. klašu skolēniem, aktualizējot ar dažādiem drošības veidiem saistītus jautājumus.
– Drošības nedēļas mērķis ir ļaut skolēniem analizēt pazīstamas ikdienas situācijas, nosakot iespējamos riska momentus un izvēloties pareizos rīcības variantus, – laikrakstam uzsver ISEC Informācijas biroja vadītājas vietniece Elīna Šmite. – Uzvarētāji saņems balvas: ISEC iegādātas grāmatas un darba grupas dalībnieku sarūpētas dāvanas, kā arī biļetes klašu kolektīviem uz dažādiem muzejiem.
Drošības nedēļa notiek divreiz gadā – pavasarī un rudenī, lai pievērstu skolēnu uzmanību savai veselībai un drošībai.
Drošības nedēļu ISEC organizē sadarbībā ar Valsts jaunatnes iniciatīvu centru, IZM Vispārējās izglītības departamentu, Ceļu satiksmes drošības direkciju, AS „Latvenergo", AS „Latvijas Gāze", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, VAS „Latvijas dzelzceļš", Katastrofu medicīnas centru, Bērnu un ģimenes lietu ministriju, NVO „Vecāki Rīgai".
Autore: INESE ELSIŅA