Aicinot 12. klašu audzēkņu vecākus uz skolas kopsapulci, Madonas Valsts ģimnāzijas vārdā sanāksmi vadīja direktores vietniece audzināšanas darbā Ligita Irbe.
Vecākiem tiešsaistē tika atgādināts, ka šogad skolēni, kuri sākuši mācības atbilstoši iepriekšējam standartam (12. klase), pēdējo reizi arī eksāmenus kārtos atbilstoši iepriekšējiem standartiem. Vienlaikus šis ir pirmais mācību gads, kad skolē-
ni – šā gada 11. klašu grupās – varēs pirmo reizi kārtot eksāmenus saskaņā ar jauno vispārējās vidējās izglītības standartu.
Nākamo absolventu sekmes
Madonas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece mācību darbā Solita Medene detalizētāk pakavējās pie skolas 12. klašu audzēkņu sekmēm: – 12.a klasē šajā mācību gadā mācās 23 skolēni, un klases vidējais vērtējums ir 6,6 balles. Dabaszinību klasē 12.b, kurā izglītojas 24 skolēni, vidējais vērtējums ir 7,6 balles. Vairāk nekā pusei no abu klašu skolēniem vidējais vērtējums mācībās ir augstāks par 7,1 balli. Amplitūda, kādā redzami vidējie vērtējumi, ir plaša: diviem skolēniem vidējais vērtējums ir 9 balles, savukārt zemākais vidējais vērtējums ir 5 balles.
Piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs
– Neraugoties uz pagājušajā gadā ilgušo attālināto mācību procesu, turpinās arī mācību priekšmetu olimpiādes, – vēstīja Solita Medene. – Mācību priekšmetu olimpiādēs piedalās arī ģimnāzijas divpadsmito klašu audzēkņi. Kaut rezultātus uzreiz neuzzinām, 12. klašu skolēni ir piedalījušies gan vācu valodas, gan vēstures, matemātikas, fizikas un ķīmijas olimpiādēs. Valsts vācu valodas olimpiādē piedalījās Reičela Lisa Barovska no 12.b klases, bet 12.a klases audzēkne Elīza Elsiņa piedalījās valsts vēstures olimpiādē.
Būs trīs centralizētie eksāmeni
Laikā, kad pārējiem skolēniem martā būs pavasara brīvlaiks, 12. klašu audzēkņi no 15. līdz 18. martam kārtos pirmo centralizēto eksāmenu svešvalodā. – Tas ir tāpēc, lai jauniešiem nebūtu tik liels noslogojums maija beigās un jūnija sākumā, –
skaidroja direktores vietniece mācību darbā. – Lai skolēni varētu kārtot eksāmenus, visiem mācību priekšmetu vērtējumiem jābūt ne mazākiem par 4 ballēm. Tā kā jau 10. klasē (pavasarī) un visu 11. klasi skolēni mācījās attālināti, šogad, lai iegūtu dokumentu par vispārējo vidējo izglītību, ir paredzētas nelielas atlaides – obligāti jākārto trīs centralizētie eksāmeni. Tie ir: svešvalodā, matemātikā un latviešu valodā. Ja kāds skolēns vēlas, var kārtot arī izvēles eksāmenus. Angļu valodā eksāmenu kārtos 47 mūsu skolas skolēni, 15. martā visi vienlaicīgi pildīs eksāmena rakstisko daļu, nākamajās dienās – mutisko daļu. Eksāmenu vācu valodā izvēlējies kārtot viens skolēns, eksāmenu krievu valodā – četri ģimnāzijas audzēkņi.
Pēc saspringtās eksāmenu nedēļas martā 12. klašu skolēniem viena nedēļa no mācībām būs brīva.
17. maijā 12. klašu audzēkņi savukārt kārtos centralizēto eksāmenu latviešu valodā, 20. maijā – centralizēto eksāmenu matemātikā. Vairāki skolēni nolēmuši kārtot arī izvēles eksāmenus. Sertifikāti skolas absolventiem tiks izsniegti 29. jūnijā. To, ka jaunietis ir ieguvis vispārējo vidējo izglītību, vienlaicīgi norādīs trīs dokumenti kopsummā: atestāts, sekmju izraksts un sertifikāts.
Skolas žetonu vakars būs!
Direktores vietniece audzināšanas darbā Ligita Irbe vecākus informēja par svarīgākajiem mācību gada noslēguma pasākumiem. – Tas, ko vispirms gribam īstenot, ir svinīga žetonu izsniegšana, – vēstīja skolas pārstāve. – Vēl nezinām, kā ierobežojumu dēļ to varēsim darīt, vai skolas pedagogi un 12. klašu audzēkņi varēs būt kopā ar vecākiem. Mūsu vīzija ir tikties 1. aprīlī pulksten 18 gan ar nākamajiem absolventiem, gan viņu vecākiem un svinīgi 12. klašu skolēniem izsniegt žetona gredzenus. Katrs saņems šo piederības zīmi Madonas Valsts ģimnāzijai, un ļoti ceram, ka pasākumu īstenosim klātienē. Jau ir uzsākta gatavošanās žetonu vakaram, priekšā ir darbi, lai radītu svētkus gan jauniešiem, gan svētku izjūtu viņu vecākiem. Kad žetoni būs saņemti, drīz klāt būs arī Zvana svētki, ko plānojam atzīmēt 13. maijā. 12. klašu skolēniem tā būs mācību pēdējā diena. Ceram, ka apstākļi būs labvēlīgi un viņi būs pirmie divpadsmitie, kas piedzīvos Zvana svētkus mūsu jaunajā ēkā, tā atklājot ģimnāzijas tradīciju Skolas ielā 10.
Izlaidums pirms sertifikātu saņemšanas
Direktores vietniece audzināšanas darbā informēja arī par izlaiduma norisi: – Kad 12. klašu audzēkņi veiksmīgi būs nokārtojuši eksāmenus, atlicis būs pavisam nedaudz, bet tas būs svarīgākais pasākums – skolas beigšanas sarīkojums. Šajā dienā dokumenti netiks izsniegti, ikviens absolvents varēs priecāties par aizvadīto laiku Madonas Valsts ģimnāzijā. Skolas beigšanas pasākumu esam ieplānojuši 3. jūnija vakarā. Visticamāk, ka izlaidumu rīkosim ģimnāzijas telpās, protams, ņemot vērā epidemioloģiskās drošības pasākumus.
Nobeigumā Ligita Irbe iedrošināja klausītājus, sakot: – Ja arī kādam skats uz dzīvi šobrīd nav tas optimistiskākais, jo visi esam iemesti izaicinājumu virpulī, ceru, ka gan vecākiem, gan skolēniem noderēs šāds vadmotīvs: „Neaizmirstiet, ka uzvarētāji ir sapņotāji, kas nekad nepadodas!" Novēlu turēt sevī dzīvessparu un nepadoties. Apstākļi nav viegli, izaicinājumu ir daudz, bet kaut kad situācija stabilizēsies, un topošajiem absolventiem nākotne jāņem savās rokās, viņi paši ir savas nākotnes veidotāji. Lai veiksmīgs ceļš izvēlētā mērķa virzienā!
25.02.2022.