Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Bērzaunē iezvana Zinību dienu

Redakcija

Autors • 02.09.2013.

Bērzaunē iezvana Zinību dienu
Burtu lielums

Dzestrais rīts un lietus 2. septembrī daudziem skolēniem apziņā novilka robežu, ka nu beigusies siltā, saulainā vasara un brīvlaiks un ir sācies jaunais mācību gads.

Visā Latvijā mācības šogad uzsāks aptuveni 200 000 skolēnu, no kuriem neliela daļiņa – 79 – zinības gūs Bērzaunes pamatskolā. Šī Zinību diena Bērzaunes pamatskolā ir īpaša, jo reizē ar pirmklasniekiem pirmā skolas diena bija arī pirms dažām nedēļām amatā apstiprinātajai Bērzaunes pamatskolas direktorei Ilgai Gailumai, kas turpmāk vadīs 17 skolotāju un jau minēto 79 skolēnu kolektīvu.
– Katrs jauns mācību gads nāk ar pārsteigumiem, izaicinājumiem un dažādām pārvērtībām. Arī man šis gads ir sācies ar izaicinājumiem un jauniem darbiem. Vēlos tos veikt godprātīgi un darbojoties kopā ar jums – skolēni, vecāki, skolotāji. Skolēni, jūs nākat uz skolu ne tikai apgūt konkrētas zināšanas, bet arī iemācīties dzīves prasmi. 9. klases, jūs jo īpaši aicinu pārdomāt savus nākotnes plānus, jo tagad jāveic tā rīcība, kas ļaus īstenot visas tālākās ieceres. Skolotāji, esiet stipri, saprotoši, zinoši un radoši visās situācijās. Šis mācību gads valstiskā atbalsta ziņā nebūs vieglāks par iepriekšējiem, tādēļ mums daudz vairāk jāpaļaujas pašiem uz sevi un savu sirdsgudrību. Lai skola būtu tīra, silta un gaiša, kā arī lai skolēni būtu paēduši – par to rūpējas tehniskie darbinieki, par ko viņiem liels paldies. Visbeidzot – vecāki. Jūs saviem bērniem esat paši mīlētākie un labākie cilvēki. Dariet visu, lai viņiem šajā mācību gadā labi veiktos, un atcerieties, ka mīlestības, ko varat sniegt, nekad nav par daudz, – Zinību dienā pie skolēniem, skolotājiem un vecākiem vērsās Ilga Gailuma.
Šogad Bērzaunes pamatskolas durvis pirmo reizi vēra 11 skolēnu, kas sāk iet 1. klasē. Katram no viņiem tika dāvāts svarīgākais mācību līdzeklis – ābece.
– No rīta pamostoties droši vien domājāt, ka jādodas uz lielo, nezināmo skolu, kur mācās daudz bērnu, strādā sveši skolotāji un nezin kas vēl skolā notiek. Pirms dažām nedēļām es jutos tāpat kā jūs, bet tagad labprāt varu teikt, ka Bērzaunes pamatskola ir mana skola un tajā strādā mani skolotāji, bet no šodienas varu pateikt, ka jūs esat mani skolēni. Vēlos, lai arī jūs jau visai drīz varētu teikt to pašu un skolas dienā no rīta, atverot acis, teiktu „mammu, es gribu uz skolu", – pirmklasniekus uzrunāja Ilga Gailuma.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2013.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px