Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Augstskolas filiālē atklāj jauno studiju gadu

INESE ELSIŅA

Autors • 01.10.2020.

Augstskolas filiālē atklāj jauno studiju gadu
Burtu lielums

Izglītības ieguvei Madonas novadā ir atvērtas ne tikai vispārizglītojošās skolas. Profesionālo izglītību jaunieši var apgūt koledžas struktūrvienībā Barkavā, bet augstākās izglītības piedāvājums interesentiem pieejams Latvijas Universitātes Madonas filiālē.

6. septembrī pie studiju ēkas – Madonas pilsētas vidusskolas – Latvijas Universitātes Madonas filiāles studenti, mācību spēki un viesi piedalījās jaunā studiju gada svinīgā atklāšanā.

Himna, skaitļi un ģeogrāfija
Ievērojot augstskolas tradīciju, vispirms klātesošie nodziedāja Latvijas valsts himnu. Filiāles direktore Lolita Kostjukova komentēja, ka šis Latvijas Universitātei ir 101. jubilejas gads, savukārt Madonas filiālei iesācies 24. darba gads. Madonas filiālē šogad mācīsies 125 studenti, programmu „Pirmsskolas skolotājs" pirmajā kursā apgūs 18 studentes, programmu „Sporta treneris" pirmajā kursā studēs 18 interesenti. Sestdienās uz Madonu dosies cilvēki, kas kopumā pārstāv 59 ģeogrāfiskās vietas Vidzemē un Latgalē, bez tam ir studenti, kas ieradīsies no Rīgas.

Vēlējumi studentiem un pasniedzējiem
Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs svētku uzrunā pateicās ikvienam, kas izvēlējies par studiju vietu Madonu: – Pilsētas dzīvības un attīstības pamats noteikti ir arī augstskolas klātbūtne. Izglītība paver durvis ikvienam, tāpēc studējiet un atveriet durvis, kas jums pašiem savā dzīvē šķiet visvajadzīgākās!
Madonas pilsētas vidusskolas direktore un LU docētāja Inese Strode pauda prieku uzņemt augstskolas studentus pilsētas ēkā, kurai šogad aprit 51 gads: – Madonas pilsētas vidusskolas ēka šogad piedzīvo būtiskas pārmaiņas. Ēkā notiek rekonstrukcijas darbi (sestdienās tos neizjutīsit), un pārmaiņas pirmie izbaudīs programmas „Sporta treneris" studenti, jo no janvāra viņi varēs izmantot jau atjaunoto sporta zāli. Projekta ietvaros skolas auditorijas un klases ir aprīkotas ar modernu tehniku un iekārtām, priecājamies, ka par vērtīgām tās atzinusi arī Latvijas Universitāte.
Būt radošiem visās dzīves jomās, būt atvērtiem jaunai pieredzei un tiekties pēc augstākiem sasniegumiem izglītībā un sportā, atcerēties, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, vēlēja augstskolas docētāji prof. Anna Līduma, Daiga Kalēja-Gasparoviča un Rihards Parandjuks.
Vēlāk jau videouzrunā sveicienus Madonas filiāles studentiem sūtīja LU rektors prof. Indriķis Muižnieks.

Svinīgais zvērests un studentu atziņas
Pirmā kursa studenti klātesošajiem deva svinīgu solījumu studēt un būt aktīviem augstskolas sabiedriskajā dzīvē. Pirmkursniekus un filiāles direktori sveica vecāko kursu studenti. Kāds īsti bijis un atmiņā saglabāts pirmais studiju gads, vaicāju 2. kursa studentei Valērijai Ērikai Kuzinai.
– Studēju programmas „Pirmsskolas skolotājs" 2. kursā. Studiju iesākums bija ļoti interesants, jo pavasarī sākās „Covid-19" pandēmija un mācības notika attālināti, – vēstīja Valērija Ērika Kuzina. – Līdz ar to vairāk darba bija pašiem, bija jālasa, jāstudē patiešām daudz materiālu individuāli.
Vaicāta par studiju vietas izvēli, Valērija Ērika atklāja: – Tā kā pati esmu no Madonas un strādāju pirmsskolas izglītības iestādē „Priedīte", kur audzēkņiem pasniedzu sporta dejas, nolēmu studiju izvēlē pievērsties tieši pedagoģijai. Priecājos, ka šogad programmā iekļauta metodika, praktiska darbošanās matemātikas, vizuālās mākslas un latviešu valodas jomā. Madonā studēt man ir ļoti ērti, jo studijas varu apvienot ar darbu. Šobrīd jau domāju par kvalifikācijas darbu, un tā vadīšanai no mācību spēkiem, šķiet, izvēlēšos Rasmu Purmali. Viņa manai tēmai par dejas nozīmi bērna attīstībā un stājas veidošanā varētu atbilst vislabāk.

Ir gatava jauniem izaicinājumiem
– Esmu no Liezēres pagasta, kaut vairāk sevi saistu ar Vecpiebalgu, – laikrakstam atklāja pirmkursniece Inga Širaka. – Studijas programmā „Sporta treneris" kalpos par pamatu manām nākotnes iecerēm. Priecājos, ka ir iespēja studēt tuvu dzīvesvietai. Ar sportu esmu bijusi saistīta vienmēr, jo vienmēr esmu atbalstījusi kustību. No studijām gaidu piedzīvojumu, esmu patiesi atvērta jaunajam. Pēc izglītības esmu lauksaimniecības maģistrs, savu dzīvi līdz šim saistīju ar darbu piena lopkopībā. Nu esmu nobriedusi pārmaiņām, situācija norāda, ka jādara tas, kas sirdij tuvāks. Esmu trīs mazu meitiņu mamma, ceru, ka pietiks spēka gan viņām, gan jaunām zināšanām. Vidējā meita uzsākusi trenēties BMX, viņai patīk skriet, vienmēr, kad iespējams, piedalāmies „Stirnu bukā". Vecākiem ir jāaug līdzi saviem bērniem, jābūt gataviem pilnveidoties.
Inga Širaka apliecināja, ka studiju gada iesākums nes lieliskas izjūtas, savdabīgi šķiet tas, ka viņa būs vienā auditorijā ar profesionāliem sportistiem, jo pati sportu praktizē hobija līmenī: – Mācīties man patīk, piekrītu devīzei „Mūžu dzīvo, mūžu mācies". Darbu nākotnē vēlos saistīt ar bērniem, atklāt viņiem kustību prieku un pamatus sportā. Kaut līdz šim dzīve vairāk saistījās ar Vecpiebalgu, esmu atvērta pārmaiņām un savas zināšanas uzticēt audzēkņiem Madonas novadā.


02.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px