Februārī pirmklasnieki svinēja „Ābeces svētkus". Šajā mācību gadā tie ir 20 1.a klases un 14 1.b klases bērni.
Ciemos pie pirmklasniekiem bija ieradusies jaukā Burtu meitiņa (skolotāja Anda) kopā ar omulīgo Ābeci (skolotāja Linda). Viņas uzdeva burtu mīklas un jautājumus par ābeci, lai pārbaudītu, cik cītīgi bijuši pirmklasnieki, strādājot 5 mēnešus ar ābecīti. Savukārt, mazie skolēni uzstājās ar dzejoļiem, dziesmām un dejām. Kā pārsteigums uz svētkiem bija ieradusies burtu kaimiņiene – Nulle (skolotāja Iveta), kas skolēnus par labām sekmēm 1. pusgadā cienāja ar baranciņām. Neiztika arī bez nelūgtiem ciemiņiem – Kļūdām (skolotājas Alla un Ligita), kuras mēdz draudzēties ar neuzmanīgiem skolēniem. Abas palaidnes meklēja savus draugus skolēnu pulciņā. Veltīgi, mūsu pirmklasnieki ir zinātkāri, uzcītīgi un centīgi. Tāpēc Kļūdām vajadzēja doties prom vienām, bez draugiem.
Pasākuma viesi, pārējās sākumskolas klases, bija sagatavojuši dažādus pārbaudījumus un apsveikumus pirmklasniekiem. Bet arī sagatavotie uzdevumi mazajiem skolēniem grūtības nesagādāja. Droši un ar smaidu tika pārvarēti pārbaudījumi. Arī mācības skolēni apgūst radoši, cītīgi un droši, pārvarot visus šķēršļus.
Pasākums noritēja pozitīvā, nepiespiestā un humora pilnā gaisotnē, ejot rotaļās ar bērniem un pasniedzot sertifikātus par pilntiesīgu burtu lietošanu. To bērni izbaudīja ar prieku un gandarījumu par paveikto.
LINDA JERMACĀNE,
skolotāja
ALLAS SNIEDZES foto