Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Atvadas no savas pirmās skolas

GERDA AJANTA GAILE

Autors • 19.06.2017.

Atvadas no savas pirmās skolas
Burtu lielums

10. jūnijā Aronas pagasta Lauteres kultūras namā valdīja patīkams satraukums, kas liecināja – šajā datumā Kusas pamatskolu absolvēja 12 talantīgi, gudri, erudīti jaunieši un saņēma savu pirmo nopietno izglītības dokumentu – apliecību par pamatizglītību.

Pirms apliecību saņemšanas pasākuma vadītāja, Kusas pamatskolas absolvente Laura Ruskule aicināja Kusas pamatskolas direktoru Agri Sāru uzrunāt absolventus. "Šajā gaismas pielietajā dienā gribu teikt jums lielu paldies par to, ko jūs katrs personīgi esat nozīmējuši šodienas absolventu dzīvei. Šodien mēs visi kopīgi būvējam tādu kā zelta laivu no vēlējumiem, ilgām, sapņiem, labām domām un vēlamies iesēdināt šo visu šajā zelta laivā un palaist to pasaulē. Mēdz teikt, ka ir skola un ir dzīves skola. Skaidrs, ka tā otra ir lielāka, ļoti ietilpīga, un tā katru dienu nes klāt kaut ko jaunu, kaut ko varbūt pavisam negaidītu. Un šajā dzīves skolā es aicinu katram sameklēt savu "es", savu patstāvību, mācīties savu neatkarību, atrast tajā visā savu brīvību. Un, lai direktora izlaiduma runa ar kaut ko jums paliktu prātā, man jāpievieno vēl kāda detaļa. Atcerieties – manā kabinetā stāv tāda kastīte ar skaistu nosaukumu "Mīksta gultiņa mobilajam telefonam". Es aicinu jūs atcerēties šo kastīti un saprast, ka mobilais telefons ir kā tāds "ārējais cietais disks", kura jums ļoti bieži līdzi nebūs. Tāpēc paļaujieties uz savu "iekšējo cieto disku", savu "mātes plati", kas ir kopā ar jums vienmēr!" vēlēja skolas direktors.
Absolventus, skolotājus un sveicējus ar dziesmām un instrumentspēli priecēja Gundega Kucina, kas arī absolventiem veltīja sirsnīgus vārdus izlaidumā. Kad jaunieši bija saņēmuši apliecības un apsveikumus no saviem sveicējiem, vārds tika dots Aronas pagasta pārvaldes vadītājam Andrejam Piekalnam. "Absolventiem novēlu nekad nepalikt pieticības malā. Vienmēr censties izvirzīt jaunus mērķus un tos arī sasniegt. Novēlu uzdrīkstēties būt lieliem zinātkārē, radošumā, dāsnumā, cilvēcībā. Vecākiem, skolas kolektīvam vēlu izturību, spēku, daudz radošu domu un katrā dienā sajust to prieku, lepnumu, gandarījumu, ko paudāt šodien par saviem lolojumiem," sacīja Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns.
Absolventus no 1. līdz 7. klasei audzināja Vita Frīdvalde. Diemžēl viņa uz izlaidumu nevarēja ierasties, bet skolotāja absolventiem sūtīja virtuālo sveicienu. Nobeigumā ceļavārdus absolventiem veltīja arī viņu klases audzinātāja Inese Skraustiņa. "Savu pirmo nopietno dokumentu esat saņēmuši, savu pirmo posmu esat sasnieguši. Šodien, paskatoties uz jums, tāds patiess, neviltots prieks un lepnums, ka šos divus gadus esam bijuši kopā. Mūsu divi gadi ir aizskrējuši kā tāds maratona skrējiens ar lielākām un mazākām pieturām, kurās, darbojoties kopā un atsevišķi, esam sapratuši – kas mēs esam, ko mēs protam un kāds ir mūsu mērķis dzīvē. Mēs varam lepoties, ka esam bijuši aktīvi un kopā veidojuši un salikuši šo mozaīku no kristāla gabaliņiem. No visas sirds vēlu jums paskatīties uz pasauli ar savādākām acīm, ieraudzīt sevī vairāk laba un novērtēt katru dienu un iespējas, ko tā piedāvā. Un, protams, sasniegt katram dzīvē to mērķi, ko esat iecerējuši. Mazai atmiņai par kopā pavadīto laiku, pacilājot to mazo dāvaniņu, ko katrs saņemsiet, uzbursiet tajā svētku mirkli pār mozaīkas kristāliņiem, ko pa gadiem saliksiet kopā, lai tiktos kādreiz savā vecajā, mīļajā klasē uz kādu pasākumu, ar kādu jaunu, lielisku recepti jūsu izpildījumā," atvadoties teica klases audzinātāja Inese Skraustiņa.
Arī absolventi pateicās vecākiem un skolotājiem, veltot viņiem dziesmu un pasniedzot ziedus, kas lika sariesties ne vienai vien asarai acīs. Atceroties to, cik skaisti jaunieši dejoja bērnudārzā, Egija Jermacāne ar savu deju partneri Emīlu Jūliju Sīmani uz atvadām savai skolai veltīja skaistu lēno valsi.
Pasākuma noslēgumā tika teikts paldies pašiem absolventiem, viņu vecākiem, jo bez viņiem šis pasākums nebūtu noticis, kā arī skolotājiem, jo arī viņi ir tie, kuri visu šo gadu garumā bija nomodā un rūpējās par šiem jauniešiem. Liels paldies arī Aronas pagasta pārvaldei par lielisko iespēju svētkus rīkot Lauteres kultūras namā, pasākuma vadītājai Laurai Ruskulei, kura ir lielisks piemērs tam, ka cilvēks var visu, ja viņam ir mērķis un viņš uz to iet, Gundegai Kucinai par muzikālajiem sveicieniem, kā arī pārējiem pasākuma organizatoriem.

20.06.2017

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px