Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Asi diskutē par skolas slēgšanu

Redakcija

Autors • 26.02.2014.

Asi diskutē par skolas slēgšanu
Burtu lielums

Ar plaši pārstāvētu novada deputātu korpusu, domes vadītāju Andreju Ceļapīteru, izglītības nodaļas vadītāju Solvitu Seržāni pirmdien Sarkaņu pamatskolā tikās vietējie iedzīvotāji, kam rūp skolas nākotne.

Jau iepriekšējā laikraksta numurā vēstījām, ka novada dome 27. februāra sēdē izskatīs jautājumu par vairāku mazo lauku skolu reorganizāciju vai slēgšanu, un to vidū ir Sarkaņu pamatskola. Sarunā ar sarkaniešiem izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne vispirms pamatoja radušos situāciju skaitļu valodā. Klātesošie iepazinās ar statistiku par bērnu skaitu Madonas novada pagastos un Madonas pilsētā. Šie dati vēsta, ka Sarkaņu pagastā iepretim citām novada vietām dzimstība ir laba, tikai viena problēma – bērni, sasnieguši skolas vecumu, vietējā skolā nemācās, viņu vecāki savas atvases galvenokārt izvēlas skolot Madonas vai Cesvaines skolās. Vēl kāda nianse – bērni deklarēti Sarkaņu pagastā, bet ne vienmēr te reāli mīt. Piemēram, no 16 Sarkaņu pagastā deklarētajiem bērniem, kam jaunajā mācību gadā jāuzsāk skolas gaitas, tikai 2 ir pieteikti 1. klasei Sarkaņu pamatskolā, to sanāksmē apstiprināja arī skolas direktore Baiba Pētersone.
Kāds tad ir bērnu skaits skolā šobrīd? Sarkaņu pamatskolā mācās 45 audzēkņi: divi – 1. klasē, septiņi – 2. klasē, astoņi – 3. klasē, seši – 4. klasē, divi – 5. klasē,
četri – 6. klasē, divi – 7. klasē un pa septiņi – 8., 9. klasē. Madonas novada pašvaldība noteikusi, ka klase kā patstāvīga vienība var pastāvēt, ja ir astoņi izglītojamie, tātad tikai 3. klase Sarkaņu pamatskolā šobrīd atbilst izvirzītajai normai. Protams, ideālā variantā varētu skoloties arī pa vienam bērnam klasē, kā dārgā privātskolā, diemžēl ekonomiskie aprēķini pašvaldībai to īstenot neļauj. Kā uzsvēra novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, daudzus gadus līdzekļi mazajām skolām ir pārdalīti no lielajām novada skolām (ja mazo skolu skolotājiem būtu jāstrādā par samaksu pret skolojamo bērnu skaitu, neviens skolā nestrādātu), kur klasēs ir pat 30 audzēkņu. Tā kā bērnu skaits sarūk arī šajās skolās, un īpaši tas attiecas uz vidusskolas klasēm, šādas pārdales no nākamā mācību gada nebūs.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.02.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px