Vakar Madonas novada pašvaldības domes sēdē notika balsojums par pēdējā laikā plaši dažādās auditorijās apspriestā „Madonas novada izglītības iestāžu tīkla attīstības plāna 2016.-2023. gadam" apstiprināšanu.
Tā kā attīstības plānā centrālais un pretrunīgāk vērtētais priekšlikums saistās ar Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Madonas pilsētas 2. vidusskolas apvienošanu, kā arī Madonas Valsts ģimnāzijas pārcelšanos uz pašreizējo 2. vidusskolas ēku Skolas ielā 10, uz šī jautājuma izskatīšanu bija ieradušies arī abu vidusskolu pārstāvji, taču atšķirībā no tikšanās reizēm, kas norisinājās attīstības plāna sabiedriskās apspriešanas periodā, plašas diskusijas neraisījās ne no skolu pārstāvju, ne deputātu puses (ja neskaita Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktoru Valentīnu Rakstiņu un Andri Sakni, kas bija iesniedzis savus ierosinājumus).
Izglītības nodaļas vadītājas vietniece Sarmīte Jansone īsumā gan ieskicēja plānotās pārmaiņas, ko pagastu un pilsētas izglītības iestāžu tīklā paredz plāns, gan informēja par sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtajiem priekšlikumiem.
Valentīns Rakstiņš sēdē norādīja, ka viņa iesniegtie priekšlikumi nav nedz izvērtēti, nedz ņemti vērā, savukārt Madonas pilsētas 1. vidusskolas padomes pārstāvis Marģers Smudzis pauda viedokli, ka sabiedrības viedokļa izskatīšana nav notikusi saskaņā ar likumdošanā noteikto, vispārpieņemto praksi. Tika arī noraidīts priekšlikums lēmuma pieņemšanu atlikt, lai izskatītu iesniegtos priekšlikumus un citus iespējamos risinājumus.
Balsojums par izglītības iestāžu tīkla attīstības plānu neatšķīrās no pagājušajā nedēļā finanšu un attīstības komitejas sēdes laikā pieņemtā. „Pret" balsoja Valentīns Rakstiņš, Andris Trečaks un Andris Sakne, Bruno Kokars „atturējās", bet Vanda Maderniece balsojumā nepiedalījās. Pārējie 12 deputāti balsoja „par".
Uzreiz pēc tam sēdē notika balsojums par trim citiem ar šo lēmumu saistītiem jautājumiem – par Madonas novada Attīstības programmas rīcības un investīciju plāna aktualizāciju; par Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Madonas pilsētas 2. vidusskolas reorganizācijas uzsākšanu, izveidojot Madonas pilsētas vidusskolu; par 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa „Modernizēt vispārējās izglītības iestādes" ietvaros plānotajām investīcijām Madonas novada skolās. Arī šie domes sēdes darba kārtības jautājumi tika atbalstīti ar deputātu vairākumu.
Valentīns Rakstiņš gan uzsvēra, ka domes lēmuma pieņemšana vēl nenozīmē, ka jautājumam par iecerētajām izmaiņām pilsētas skolu tīklā ir pielikts punkts.
Plašāk par jautājuma izskatīšanu informēsim kādā no nākamajiem laikraksta numuriem.