Aizvadītajā piektdienā savus profesionālos svētkus – Skolotāju dienu – ar nelielu laika nobīdi svinēja rajona pedagogi. Skolās šī diena tradicionāli tika atzīmēta oktobra pirmās nedēļas nogalē, bet Cesvaines vidusskolā uz svētku koncertu pēc mēneša skolotājus aicināja rajona padome.
Šī zāle tik daudz skolotāju vienkopus vēl nav redzējusi, – atklājot pasākumu, teica rajona padomes izpilddirektore Ruta Klodāne. – Šodien te izskanēs mūsu paldies par to ieguldījumu, ko jūs darāt ikdienā. Bez savas sūtības apziņas, misijas un sirdsdegsmes skolotājs nevar būt, paldies jums par paveikto!
Rajona izglītības pārvaldes vadītāja Veronika Caune daudziem no klātesošajiem pasniedza Izglītības un zinātnes ministrijas atzinības rakstus. Tos saņēma Vestienas pamatskolas direktore Vera Gutāne, Dzelzavas pamatskolas direktore Indra Zukure, Cesvaines vidusskolas skolotāja Inese Āre, Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis, Liezēres pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Sarmīte Pabērza, Liezēres pamatskolas direktores vietniece mācību darbā Maruta Bikovska, Liezēres pamatskolas direktore Jolanta Pabērza, Kusas pamatskolas direktors Agris Sārs, Ērgļu vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Maiga Picka, Ērgļu vidusskolas skolotāji: Ivars Budze, Dzintra Rudzīte, Ilze Eņģe, Antra Grinberga un Ginta Ādamsone.
Svētkos trīs skolotāji tika apbalvoti ar naudas balvām. – „Hansabankas" darbiniekiem un jums, skolotāji, ir viena kopīga īpašība, – uzsvēra „Hansabankas" Madonas filiāles vadītājs Jānis Šmeiss. – Mēs cenšamies būt jauni, ieviest jauno, sasniegt labākus rezultātus, un arī skolotāji ir vienmēr jauni, jo jums apkārt ir bērni. Šogad „Hansabanka" kopā ar Madonas rajona izglītības pārvaldi izvērtēja skolotājus no inovāciju viedokļa un atzina, ka 2007. gadā par labāko skolotāju nominējam un īpašo „Hansabankas" prēmiju (Ls 150 ) pasniedzam Bērzaunes pamatskolas skolotājai Guntai Beloragai, Madonas Valsts ģimnāzijas skolotājai Maritai Kazakevičai un Ērgļu vidusskolas skolotājai Mārītei Breikšai.
Pēc ziediem un apsveikumiem sekoja grupas „Mielavs un Pārcēlāji" koncerts, kura laikā Ainars Mielavs, Gints Sola un Juris Kroičs auditorijai dāvāja burvīgus mūzikas mirkļus.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto