28. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes Atzinības rakstu un Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu par ieguldījumu skolēnu sagatavošanā ķīmijas studijām saņēma Madonas Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Līvija Tomiņa (attēlā).
Kopā ar viņu apbalvojumi tika pasniegti vēl vienpadsmit labākajiem Latvijas ķīmijas skolotājiem.
Pēdējo gadu tendences rāda, ka ķīmijas centralizēto eksāmenu izvēlas kārtot neliela daļa vidusskolas beidzēju – 2014. gadā – tikai 561 jaunietis. Tāpēc RTU augstu novērtē katru studentu, kurš savu nākamo profesiju saista ar ķīmiju.
Pēc apbalvošanas skolotāji devās uz Baltijā lielāko farmācijas uzņēmumu AS „Grindeks", kur viņiem bija iespēja iepazīties ar jaunatklātās Kvalitātes kontroles laboratorijas darbību, aktīvo farmaceitisko vielu ražošanu un rūpniecisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, kurās tiek izmantots bioloģiskās attīrīšanas princips.
RTU un ķīmijas uzņēmumu apbalvojumi skolotājiem tiek piešķirti kopš 1999. gada.
Autore: INESE ELSIŅA