12. martā rajona padomes abās zālēs žūrijas komisija izvērtēja rajona vidusskolēnu labākos zinātniski pētnieciskos darbus.
11. klašu skolēniem vērtējums par zinātniski pētniecisko darbu tiek atspoguļots liecībā, beidzot 12. klasi, – šis vērtējums tiek atspoguļots arī atestāta atzīmju lapā par vidējo izglītību. Tātad zinātniski pētnieciskā darba izstrāde ir svarīga ikvienam vidusskolēnam. Savukārt tā izvirzīšana uz rajona konkursu līdzinās dalībai olimpiādē, uz republiku – valsts mēroga pārbaudījumā.
12. martā uz rajona konkursu bija pieteikti 42 zinātniski pētnieciskie darbi. 40 autoru (divi neieradās slimības dēļ) tos aizstāvēja vienā no divām sekcijām: humanitāro vai eksakto priekšmetu sekcijā.
– Ir patiess prieks, ka esat iesaistījušies pētnieciskajā darbā, – atklājot konkursu, skolēniem teica izglītības pārvaldes vadītāja Veronika Caune. – Tas ir ieguldījums jūsu nākotnē, iemaņas studijām, sākums pētnieciskajam darbam, jo, iespējams, kāds no jums nākotni saistīs ar zinātni.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 17.03.2009.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto