Divpadsmito klašu centralizēto eksāmenu rezultāti jau zināmi kopš jūlija vidus. Pagājušajā nedēļā daļa jauniešu uzzināja, vai ir uzņemti augstskolā, savukārt, ir dažas augstskolas, kurās joprojām var paspēt iestāties. Priekšrocības tikt uzņemtiem iecerētajā skolā ir tiem absolventiem, kas saņēmuši sertifikātus ar augstiem līmeņiem. Cesvaines vidusskolā kopumā eksāmenu rezultāti ir labi, jo augstākos līmeņus — A, B, C — ieguvuši 64% jeb 65 skolēni. Šis rādītājs ir salīdzinoši augstāks, nekā iepriekšējos divus gadus.
Tikai deviņi skolēni no Cesvaines vidusskolas 2009./2010. mācību gada absolventiem kādā no centralizētajiem eksāmeniem ieguva zemākos — E un F — līmeņus. Latviešu valodas un literatūras eksāmenā A līmeni ieguva 5 skolēni, turpretim matemātikā un vēsturē — tikai 1. Visvairāk ir vidējo — C līmeņu( 34 skolēniem). Augstākos rezultātus uzrādīja Līva Otvare, iegūstot A līmeni latviešu valodā un matemātikā, un Lauma Bērziņa — latviešu valodā un vēsturē. A līmeni latviešu valodā saņēma arī Viktorija Silicka, Linda Kļaviņa un Lāsma Roziņa. Sertifikātus, kuros ir tikai A, B un C līmenis, saņēma Madara Kļaviņa, Mārtiņš Urbāns un Jānis Blekte.
Viennozīmīgi, labākajiem skolēniem paveras lielākas iespējas tikt uzņemtiem augstskolā un iekļūt budžeta grupā. To lieliski ir pierādījusi Līva Otvare. Līva mācīsies Vidzemes Augstskolā programmā “Komunikācija un sabiedriskās attiecības” budžeta grupā.
Skolotāja Sarma Dimpere Līvu raksturo kā ļoti apzinīgu, cītīgu un uzņēmīgu meiteni. Līva jau skolas laikā atbalstījusi skolas pasākumus un tajos aktīvi piedalījusies. Bijusī audzinātāja uzsver, ka Līvas mērķis ir darbs ar cilvēkiem.
Autors: RITA TURKINA
Foto no arhīva