Centralizēto eksāmenu sertifikātu saņemšana ir svarīgs moments vidusskolu absolventu dzīvē, jo daudziem tas nosaka tālāk ejamo ceļu. Vai iegūtie līmeņi ir gana labi? Vai ir cerības iekļūt izvēlētajā augstskolā? Mūsu rajona 12. klasi beigušie skolēni to noskaidroja pagājušās piektdienas vēlā pēcpusdienā, kad vidējās izglītības iestāžu direktori izņēma sertifikātus.
Veiksmīga Izglītības satura un eksaminācijas centra (ISEC) darba rezultātā pašvaldību izglītības pārvalžu vadītāji centralizēto eksāmenu sertifikātus varēja saņemt jau ar 16. jūliju, kas ir ātrāk, nekā bija sākotnēji plānots. Kopumā Latvijā centralizētos eksāmenus kārtoja 32 962 vidusskolēni, un vislielākais eksāmenu licēju skaits bija angļu valodā, latviešu valodā un vēsturē. Valsts pārbaudes darbu laikā darbojās ISEC uzticības telefons un e-pasts, lai visi interesenti varētu atstāt komentārus par pārbaudes darbiem un to norisi. Par laimi, ziņu par nopietniem pārkāpumiem nebija. Drīzumā būs pieejama valsts pārbaudes darbu norises statistika un detalizēts rezultātu raksturojums ISEC mājas lapā.
Madonas rajona rezultāti
Valsts pārbaužu rezultāti šogad netiks atsevišķi apkopoti Madonas rajona izglītības pārvaldē, jo tas ir pārāk laikietilpīgs darbs; to veiks ISEC. Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste, skolu inspektore Lilioza Vilciņa sniedza nelielu ieskatu gūtajos rezultātos: – Visvairāk A līmeņa novērtējumu ir guvusi Madonas Valsts ģimnāzija (MVĢ) – 25 A līmeņi 16 skolēniem. Tāpat labi ir veicies Lubānas, Madonas pilsētas 2. un Varakļānu vidusskolai, katrā attiecīgi ir saņemti 2, 3 un 3 A līmeņa vērtējumi. Pārējās rajona vidusskolās A līmeņa nav, taču ir daudz B un C līmeņu, kas arī ir labi rezultāti. Vēl viens pozitīvs aspekts ir tas, ka rajonā nav neviena skolēna, kas nebūtu saņēmis sertifikātu.
Skolēni gūst A līmeni
Visapmierinātākā ar rezultātiem pamatoti ir Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece. Šī skola pagaidām ir arī pirmā, kas aprēķinājusi A, B un C līmeņa procentuālo daudzumu, jo rezultāts viņiem ir no svara.
– Šogad tie ir 82,6 procenti, kas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir ļoti labs rezultāts. Nav neviena F līmeņa, un otrs zemākais – E – līmenis arī ir tikai 2 vērtējumos.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.07.2008.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto