Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Abās Madonas skolās izskanējuši 9. klašu izlaidumi

STELLA PUTNIŅA

Autors • 08.07.2024.

Abās Madonas skolās izskanējuši 9. klašu izlaidumi
Burtu lielums

Svinīgā gaisotnē un ziedu smaržu ielokā piektdien, 5. jūlijā, pulksten 16 Madonas pilsētas vidusskolā un pulksten 18 Madonas Valsts ģimnāzijā norisinājās 9. klašu izlaidumi.

Madonas pilsētas vidusskolas himnai skanot, lielajā sporta zālē zālē, kurā jau sasēduši vecāki, radi un viesi, ieradās 68 devīto klašu absolventi kopā ar klašu audzinātājām – Antru Berķi, Lauru Strodi, Dinu Vabuli un Initu Lazdupi.
Klātesošos uzrunāja Madonas pilsētas vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Arnita Krīgere: – Tērpi, ziedi, svinīgi rotāta zāle – tas viss par godu 9. klašu absolventiem. Aicinu izbaudīt svētkus kā labi padarīta darba mirkli. Šodien jūs saņemsiet savu pirmo valsts atzīto oficiālo izglītības dokumentu – apliecību par vispārējo pamatizglītību. Tas prasījis ne mazums pūļu, neatlaidības un pacietības, bet reizē sniedzis arī lepnumu, prieku un gandarījumu. Viena no dzīves svarīgākajām atziņām: viss, ko dzīvē var panākt, ir iegūstams ar darbu. Īpašs paldies par centralizēto eksāmenu rezultātiem, par demonstrēto sniegumu, kas atbilst valsts vidējiem rādītājiem un apliecina, ka iegūtā izglītība Madonas pilsētas vidusskolā ir kvalitatīva un konkurētspējīga.
Pateicība tika izteikta arī klašu audzinātājām, skolotāju kolektīvam un skolas darbiniekiem par ieguldīto darbu audzēkņu izaugsmē. Sudraba liecības ieguvēji savus sertifikātus saņēma pirmie.
Labus ceļa vārdus skolas beidzējiem veltīja arī Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora, uzsverot, ka tieši jaunieši būs tie, kuri veidos Latvijas nākotni. Neskatoties uz to, kur turpmākā izglītība un zināšanas tiks iegūtas, viņš pauda cerību, ka nākotnes sapņi tiks piepildīti šeit – Latvijā. Jo jauniešu sapņi ir cieši saistīti ar mūsu sabiedrības nākotni. Pašvaldības vārdā Zigfrīds Gora izteica novēlējumu nepamest mācīšanos, nesalūzt pie pirmajām grūtībām, jo tas būs avanss nākamajam pakāpienam dzīvē.
Katrs absolvents saņēma ne tikai apliecību, bet noklausījās arī klasesbiedru sagatavoto aprakstu par katru, kas devās saņemt savu sertifikātu.
Gan absolventi, gan viņu audzinātājas saņēma radošo darbu žurnālu, kurā apkopoti dažādi zīmējumi un darbi, gan katram savi individuālie, gan klasesbiedru.
Skolotāja Antra Berķe savai klasei vēlēja, lai vienmēr pasaulē būtu kaut kas, ko gribi iemācīties, ko vēlies darīt, kāda vieta, kur vēlies nonākt, un cilvēki, kurus gribi satikt, labi vārdi, ko gribi pateikt un sapņi, kas dod spārnus lidot.
Savukārt Laura Strode uzsvēra, ka šīs tomēr ir atvadas, jo klase bija kļuvusi kā otrā ģimene: – Taču tās ir pozitīvās atvadas, jo priekšā stāv vēl daudz izaicinājumu, kas, iespējams, nesīs arī ko traku. Viņa arī aicināja neaizmirst frāzi "es vēl mācos", jo mācības nekad dzīvē nebeigsies.
Skolotāja Dina Vabule atminējās laiku, kad tagadējie skolas beidzēji bija mazi piektklasnieki. Skolotāja vēlēja veiksmi, izturību un neatlaidību. – Visa veida mīlestību, veselību un panākumus! – tie bija ceļavārdi savējiem no klases audzinātājas Initas Lazdupes.
Īpaša svētku diena šī bija skolotājai Laurai Strodei, kurai izlaidums sakrita ar dzimšanas dienu, tāpēcvisi klātesošie veltīja viņai apsveikuma dziesmu.
Liels paldies tika teikts arī vecākiem, gan no pašiem absolventiem, gan citiem runātājiem par izpratni, uzklausīšanu, sadarbību un līdzjūtību.
Visbeidzot tika dziedāta Madonas pilsētas vidusskolas himna un drīz pie karogiem stājās astotās klases skolēni, lai pavadītu absolventus ārā no zāles.
Pasākuma laikā sanākušos priecēja Kintija Krastiņa ar muzikāliem priekšnesumiem.
Pēc izlaiduma Viktorija Višņova un Undīne Vasilaki dalījās savās emocijās. Viņām izlaidums patika, lai gan šķitis nedaudz par garu. – Nepierasts tik ilgi atrasties uz augstpapēžu kurpēm, – smaidot bilda meitenes. Abas jaunietes turpmāk plāno doties mācīties uz tehnikumiem Rīgā. Viktorija stāsta, ka eksāmeni esot bijuši grūti, bet tajā pašā laikā vienkāršāki nekā pagājušā gada, kuri tika skatīti kā piemēri. Savukārt Undīnei eksāmeni vieglāki šķita latviešu valodā un angļu valodā, bet grūtāki matemātikā.
Savukārt Kārlis Rozentāls pirms izlaiduma stāstīja, ka jūtas satraucies, jo ieradīsies daudz radinieku. Kopumā pēdējais gads ar klasesbiedriem bijis nedaudz skumīgs, bet piedzīvojumiem bagāts. Šogad Kārlis piedalījies vairāku pasākumu organizēšanā, tādēļ laiks pavadīts darbīgi. Viņš atzina, ka eksāmeni neesot likušies ne pārāk grūti, ne pārāk viegli – normāli. Viņam vislabāk veicies angļu valodas, bet sliktāki rezultāti bijuši latviešu valodas eksāmenā. Nākošajā gadā viņš mācīsies Madonas Valsts ģimnāzijā, jo vairāk interesē matemātika un fizika, un tur būs klases tieši ar matemātikas novirzienu.
Tikmēr Madonas Valsts ģimnāzijā izlaidumu svinēja 49 skolēni ar klašu audzinātājām Sandru Sprukuli un Ingu Ķimenieci.
Ar muzikāliem sveicieniem šajā izlaidumā priecēja Elīna Krastiņa un Māris Radziņš.
Abos izlaidumos izskanēja arī apsveikumi no Madonas sporta skolas.
Madonas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece mācību darbā Solita Medene atzina, ka par spīti tam, ka trīs gadu laikā šīs dienas absolventiem dažādu iemeslu dēļ četras reizes ir mainījušās matemātikas skolotājas un ka šiem skolēniem „Covid 19" ierobežojumu dēļ nācās lielu daļu tieši pamata lietu apgūt attālināti, eksāmenu rezultāti ir pozitīvi. Matemātikā vidējā atzīme eksāmenos nedaudz noapaļojot, ir 59%, latviešu valodā 73% un angļu valodā 83%. Skatoties uz iesniegumiem, sertifikātiem un vidējām atzīmēm, nākamajā mācību gadā desmitajās klasēs Madonas Valsts ģimnāzijā tiks uzņemts 71 skolēns – 17 humanitārajā klasē, kā arī tiks veidotas divas matemātikas klases ar 26 un 28 skolēniem katrā.
Solita Medene arī minēja, ka tāpat kā citur Latvijā vērojama skolotāju maiņa arī Madonas Valsts ģimnāzijā ir izsludināts konkurss uz matemātikas skolotāja vietu. Ir prieks, ka ir saņemti vairāki pieteikumi, kas vēl tiks izskatīti.
Arī laikraksts "Stars" vēl izdošanos visiem 117 abu skolu devītās klases absolventiem!

09.07.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px