Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

14. martā – publiskās apspriešanas sanāksme

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 10.03.2016.

14. martā – publiskās apspriešanas sanāksme
Burtu lielums

Laikrakstā jau informējām, ka līdz 17. martam norisinās Madonas novada izglītības iestāžu tīkla attīstības plāna 2016.-2023. gadam 1. redakcijas sabiedriskā apspriešana.
Vēl līdz nākamajai ceturtdienai iedzīvotāji var iesniegt rakstiskus priekšlikumus un ierosinājumus plāna 1. redakcijas papildināšanai: Madonas novada pašvaldībā, Saieta laukumā 1, 101. kab., vai pa e-pastu [email protected].

Šajā laika periodā ar plānu, pārmaiņām, ko tas paredz, ir iepazīstināti gan Madonas novada pārvalžu izglītības iestāžu vadītāji, gan pilsētas triju vispārējās vidējās izglītības iestāžu kolektīvi un vecāku pārstāvji. Jāatgādina, ka saskaņā ar plānu, apvienojoties Madonas pilsētas 1. vidusskolai un Madonas pilsētas 2. vidusskolai, tiek izveidota Madonas vidusskola, savukārt Madonas Valsts ģimnāzija pāriet uz ēkām, kurās pašreiz atrodas Madonas pilsētas 2. vidusskola. Šī iecere ir radījusi visai asu pretreakciju, tādēļ nav pārsteigums, ka pašvaldības pārstāvjiem, tiekoties ar izglītības iestāžu kolektīviem un skolēnu vecākiem, vajadzēja uzklausīt ne vienu vien pārmetumu. Visasākā konfrontācija bija vērojama Madonas pilsētas 2. vidusskolā, kur gan skolas, gan pašvaldības pārstāvju paustie argumenti palika karājoties gaisā, tā arī līdz galam nesaprasti un reizēm arī neatbildēti.
Sanāksmē piedalījās Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktors Valentīns Rakstiņš un teju viss skolas skolotāju kolektīvs, kā arī vairāki skolēni un skolēnu vecāki. Viņu nostāja palika nemainīga – nav pamata skolas apvienot un 2. vidusskolai pamest tās pašreiz apdzīvoto ēku. Savukārt par nepieciešamību veikt iecerētās pārmaiņas, kas ļaus piesaistīt vairāk nekā 4 miljonus eiro un uzlabot mācību apstākļus skolēniem un darba apstākļus pedagogiem, sanāksmē runāja izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne un viņas vietniece Sarmīte Jansone, kā arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un domes deputāte Antra Gotlaufa. Sanāksmē piedalījās arī domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, deputāti Jeuženija Adamoviča un Agris Sārs, kā arī Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, taču viņi savu viedokli sanāksmes gaitā nepauda.
Publiskās apspriešanas centrālais notikums būs sanāksme, kas notiks nākampirmdien, 14. martā, pulksten 17 Madonā, Raiņa ielā 12, Madonas kultūras nama lielajā zālē.
Ar Madonas novada izglītības iestāžu tīkla attīstības plāna 2016.-2023. gadam pirmās redakcijas materiāliem var iepazīties Madonas novada pašvaldībā, kā arī pašvaldības mājas lapā.

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px