Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

1. septembris Madonas mūzikas skolā

INESE ELSIŅA

Autors • 05.09.2016.

1. septembris Madonas mūzikas skolā
Burtu lielums

Zinību dienas pēcpusdiena tradicionāli pildīja Madonas kultūras nama zāli, lai 1. septembra noskaņās tiktos skolas audzēkņi, skolotāji un bērnu vecāki.

Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs, uzrunājot sanākušos, pauda, ka cilvēku no dzīvnieka atšķir kultūra un izglītība. „Tieši kultūra ir pamats, ar ko varam pacelties pāri jebkam citam no pārējās dabas."
Darbu Madonas mūzikas skolā direktors sāka pirms pieciem gadiem, 2011. gada 1. septembrī. – Kad ieraudzīju kultūras nama zālē tik lielu cilvēku skaitu, mani pārņēma uztraukums, bet vienlaikus sajūsma par to, cik Madona ir bagāta ar saviem kultūru alkstošajiem cilvēkiem, – atcerējās Mārtiņš Bergs. – Pirms tam dzīvoju Rīgā un nedomāju kaut kur doties. Kad, Arta Kumsāra aicināts, Madonā viesojos pirmo reizi, uzreiz sajutu siltumu, labu auru, piekritu vietas maiņai. Šobrīd, pēc pieciem gadiem, atkal esmu satraukts, sajūsmināts, un joprojām mani pārņem gandarījums par to, ka ir tik daudz vecāku, kas saprot kultūras nozīmību un sūta savus bērnus ne tikai vispārizglītojošajā skolā, bet arī mūzikas un mākslas skolā.
Direktors akcentēja, ka dzīvē vissvarīgākā ir mīlestība – vecāku mīlestība uz saviem bērniem, skolotāju mīlestība uz audzēkņiem, kas pie viņiem mācās, kolēģu izpratne un mīlestība savā starpā. „Mēģinu strādāt uz to, lai skolā būtu pēc iespējas labāka atmosfēra, un aicinu, ja rodas problēmas vai kāda saķeršanās, to vecākiem un skolai risināt kopīgiem spēkiem. Mums ir lieliski skolotāji, kas prot skolu izcelt kā vienu no labākajām izglītības iestādēm Latvijā – pērn skolas pūšaminstrumentu nodaļa izcīnīja labākās novada skolas titulu Latvijā. Lepojos par to, kas ir bijis, un lai visam joprojām cauri iet mīlestība."
Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters izteica uzslavu skolas talantīgajiem audzēkņiem un pedagogiem, kas spodrina jaunos talantus. „Vizuāli Madona ir ļoti skaista, bet mēs skaistumu tveram ne tikai ar acīm, emocionālo fonu un labas emocijas caur citām maņām sniedzat arī jūs, jaunie mūziķi. Klausoties instrumentu spēles virtuozus, ne vienmēr aizdomājamies, kādu darbu tas prasa. Tāpēc gribu novēlēt izturību un būt saliedētam kolektīvam ar kopīgiem mērķiem, neraugoties uz to, ka parasti skolā darbs rit individuāli ar katru."
Direktora vietniece Ingrīda Gailīte klātesošos iepazīstināja ar skolas pedagogiem, savukārt audzēkņiem vēlēja „sajust mūzikas māju kā savas otrās mājas un tās ļoti mīlēt".
Tā kā skolotāja Ija Voiniča pēc 15 gadu darba mūzikas skolā vairs nestrādās, viņa tika sveikta par ieguldījumu skolas attīstībā un uzzinājām, ka skolas kora vietā šogad būs divi kora ansambļi. Pastiprināti ar mēģinājumiem pirmdienās un piektdienās šogad strādās skolas kamerorķestris.
Zinību dienas noslēgumā izskanēja skolas audzēkņu koncerts.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px