Satikšanās prieks un apziņa, ka turpmākā gada garumā ir gaidāmi jauni
izaicinājumi, nopietns mācību darbs un katra diena nesīs iespēju sevi
pierādīt un apliecināt – tās ir vērtības, ar ko visiem – gan skolēniem
un skolotājiem, gan skolēnu vecākiem –
1. septembrī iezīmējas jaunā darba cēliena sākums.
Lai gan arī šajā mācību gadā skolas ierasti stāv savā zinību kalnā un gaida skolēnus un darbiniekus nākam pa skolas ceļu, saistībā ar „Covid-19" būs zināmas prasības un ierobežojumi.
– Madonas novada skolās mācības notiks klātienē, bet atsevišķās vietās, piemēram, Madonā iespējams, ka būs arī attālināta mācību procesa iezīmes, – uzsver Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. – Zinību diena gan notiks klātienē, ievērojot distancēšanās pasākumus, un katra skola, vadoties pēc drošības nosacījumiem, ir izveidojusi labāko Zinību dienas norises scenāriju. Madonas vispārizglītojošās skolas Zinību dienu dažādos laikos (pilsētas vidusskola –
pulksten 10, Madonas Valsts ģimnāzija – pulksten 12) un skolēniem pulcējoties pa klašu blokiem atzīmēs Saieta laukumā.
Nodaļas vadītāja piebilst, ka pašvaldība ir sagatavojusi rekomendācijas, kā izglītības iestādēs notiks mācību process, lai tajās tiktu ievēroti drošības un veselības apsvērumi. Atbilstīgi šīm rekomendācijām skolas jau iesūtījušas iekšējās kārtības noteikumus, kā tās savā mācību vidē nodrošinās vajadzīgo. – Ceram, ka kopīgiem spēkiem mums izdosies īstenot mācības klātienē, bet vispirms tā būs ģimenes atbildība, lai uz skolu nāktu veseli bērni bez jebkādu slimību pazīmēm, – vēsta Solvita Seržāne.
Vaicāta par izglītojamo skaitu, vadītāja izsaka cerību, ka skolēnu skaits jaunajā mācību gadā būs līdzīgs tam, kā noslēdzot iepriekšējo mācību gadu: – Tendence visā Latvijā ir skolēnu skaitam samazināties, bet ļoti ceram, ka mūsu novada skolās tas summējot būs apmēram 2240 robežās. Šobrīd vēl skaits variējas, precīzi dati būs 5. septembrī.
Vaicāta par jaunajiem pedagogiem, Solvita Seržāne komentē, ka neviens jaunais pedagogs, kas tikko beidzis studijas, novada skolotāju saimei nav pievienojies. Taču esošie skolotāji mērķtiecīgi papildina zināšanas, un septiņi pirmsskolas izglītības pedagogi paralēli savam darbam ir ieguvuši izglītības dokumentu, daži pedagogi ieguvuši maģistra grādu.
– Ar jauno mācību gadu izaicinājums būs kompetenču pieejas īstenošana 1., 4., 7., 10. klasēs. Tāpat skolu administrācijai jāveic aprēķini, jo skolotāju zemākā algas likme tiek pacelta, kas mācību gada sākumā ir visnotaļ apsveicams jaunums, – atklāj izglītības nodaļas vadītāja.
01.09.2020.