Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

1. septembris J. Norviļa Madonas mūzikas skolā

INESE ELSIŅA

Autors • 04.09.2017.

Burtu lielums

Zinību dienā, 1. septembrī, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas saime tradicionāli pulcējās Madonas kultūras namā.

Tur lielajā zālē visus uzrunāja skolas direktors Mārtiņš Bergs, minot divus vārdus – satraukums un karstums, kas vadītāju sagūstījuši jaunā mācību gada sākumā. Izskaidrojums tam esot milzu atbildība, kas saistīta ar skolas audzēkņu redzesloka paplašināšanu. Un rūpes patiešām solās būt pamatīgas – Madonas mūzikas skolā mācīsies gandrīz 300 bērnu. – Esam lieli un vareni, – komentēja direktors.
Jaunajā mācību gadā skolā vairs nestrādās skolotāja Rita Blaua, kaut pieredzes bagātā skolotāja ir gatava interesentiem palīdzēt individuāli. Atvadoties no savas darbavietas, Rita Blaua saņēma Goda pedagoga titulu – 61 gads nostrādāts mūzikas skolā, no kā lielākā daļa – Madonas mūzikas skolā.
Jaunajā mācību gadā skolā darbu uzsāks trīs jauni pedagogi: čella spēli mācīs Māris Ziemelis, kas nāk no Kurzemes puses – Liepājas. Pūšaminstrumentu nodaļā strādās skolotāja Artura Kloppes kādreizējais audzēknis Gaitis Jānis Pujats. Savukārt skolotāja Diāna Vaice vadīs kori, un pie viņas mācīsies vairāki 1. kora klases audzēkņi. Lai gan koris būs obligāts visiem kora klases audzēkņiem, aicinājums piedalīties kopdziedāšanā (koris būs divreiz nedēļā) tika izteikts arī pārējiem mūzikas skolas audzēkņiem, sākot no 3. klases, kuriem par to ir interese.
Tradicionāli svinīgajā pasākumā izskanēja neliels koncerts. Uzstājās jaunie pedagogi – skolotājs Māris Ziemelis, pie klavierēm – Liene Circene-Ziemele un Gaitis Jānis Pujats, koncertmeistare – Jolanta Grase.
Tā kā skolas uzturēšanā nepārvērtējama loma ir novada pašvaldībai (237 bērnu apmācību finansē valsts, pārējo 60 – pašvaldība), vārds tika dots Madonas novada pašvaldības pārstāvim Zigfrīdam Goram. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks, sveicot visus jaunajā mācību gadā, izteica lepnumu par cilvēkiem, kas pulcējušies Madonas kultūras nama zālē, jo viņi saprot, cik nozīmīga loma bērnu attīstībā ir mūzikas apguvei. Ne visi audzēkņi kļūs par izciliem mūziķiem, taču mūzikas apguve katram palīdzēs vispusīgi attīstīties. – Mūzika ir tā, kas veldzē, kas atbrīvo no ikdienas rūpēm, un Madonas novada pašvaldība turpinās atbalstīt mūzikas skolas pedagogu idejas un ierosmes arī turpmāk, – uzsvēra Zigfrīds Gora.

05.09.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px