Kā zināms, Valsts izglītības satura centrs (VISC) strādā pie jauna kompetencēs balstīta izglītības satura izstrādes, un tā ieviešana paredzēta pakāpeniski no 2018. mācību gada.
Jaunais izglītības standarts tiks veidots tā, lai izglītības iestādēs bērni 1. klasē varētu sākt mācīties sešu gadu vecumā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.
Izglītības un zinātnes ministrs uzsver, ka skaidrībai par jauno izglītības saturu jābūt pēc gada – jau uz 2017. gada 1. septembri, jo to 1.-4. klasēs sāks ieviest 2018./2019. mācību gadā. Ministrs norāda, ka „2018./2019. gadā mācību uzsākšana paredzēta no sešu gadu vecuma, tāpēc standarts jāveido atbilstoši vecumam. Mēs nevaram atļauties ekonomiski turēt jauniešus skolā līdz 19 gadu vecumam." Akcents likts uz to, ka Latvijā ir pārāk maz cilvēku darbspējas vecumā, tāpēc ekonomiski nevar atļauties, ka jaunieši tik ilgi mācās skolā.
„Viss ir atkarīgs no tā, kas ir pirmā klase un kas ir 1. klases standarts. Pie tā ir jāstrādā. Mums nekad nebūs tā, ka visi bērni vienā vecumā atbildīs 1. klases standartam," norādījis Kārlis Šadurskis.
Sākotnēji to ieviestu 1.-4. klasēs un pirmsskolā, tāpēc paietu vairāki gadi, kamēr skolēni, kuri uzsāktu mācīties pēc jaunā satura, nonāktu attiecīgi 10., 11. un 12. klasē. Jaunā satura izstrāde rezultēsies jaunā eksaminācijas sistēmā aptuveni uz 2020. gadu.