Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Senās mūzikas koncerts

Redakcija

Autors • 25.06.2007.

Burtu lielums

Piektdien, 29. jūnijā, pulksten 19 Lazdonas luterāņu baznīcā esam aicināti noklausīties senās mūzikas koncertu.
Koncerta programmā iekļauta divu 17. gadsimta vijoļspēles virtuozu – Heinriha Ignāca Franča fon Bībera un Johana Jākoba Valtera – asprātīgā un kvēlā mūzika, kā arī šogad visā pasaulē īpaši popularizētā Lībekas ērģeļmilža – Dītriha Bukstehūdes – sonāte.

Koncertēs Alise Juška, kas šobrīd ir baroka orķestra „Collegium musicum Rīga" mūziķe un soliste, mācījusies Rīgā un Amsterdamas konservatorijā (baroka vijoles spēli), nesen absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru.

Ieguvusi arī grādu teoloģijā un reliģiju zinātnē. Ērģelnieks Jānis Pelše mācījies Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Vitas Kalnciemas, 2005. gadā ieguvis maģistra grādu, gadu studējis Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā, uzstājas Latvijas un citu valstu baznīcās, bieži – kopā ar Alisi Jušku. Ainārs Paukšēns kopš 1993. gada ir baroka orķestra „Collegium musicum Rīga" mūziķis, neiztrūkstošs dažādu baroka mūzikas projektu dalībnieks continuo grupā, arī ansambļa „Ludus" dalībnieks, kopš 2007. gada – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis.

Autore: INESE ELSIŅA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px