Aizvadītajā nedēļā Vestienas pamatskolā notika dažādi pasākumi drošības dienu ietvaros. Pie bērniem ciemojās gan Madonas policijas pārstāvji, gan bērnu tiesību inspektore.
Vestienas pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Dina Podjavo pastāstīja: – Jau vairākus gadus pēc kārtas skolā viesojas Madonas policijas pārstāvji. Šoreiz 1. un 2. klasītei tika stāstīts par atstarotājiem, ar 3. un 4. klasi runāja par smēķēšanas kaitīgumu, savukārt lielākajiem skolēniem policisti stāstīja par kriminālatbildību, tika demonstrēta prezentācija par dažādiem pārkāpumiem. Bērnu tiesību aizsardzības inspektore skolēniem rādīja filmu par savstarpējām attiecībām skolā un ģimenē. Redzētās situācijas tika pārrunātas ar bērniem. Pie trešās un ceturtās klases skolēniem ciemojās arī Ceļu drošības skolas pārstāvji, kas runāja par drošību uz ceļiem. Tika demonstrētas dažādas situācijas, kas notiek uz ielām. Bērniem bija iespējams izbaudīt apstāšanās ceļa garumu un cik ātri vispār mašīnu ir iespējams apturēt, jo viņiem atļāva sēdēt automašīnās demonstrācijas laikā. Daudz tika runāts arī par ceļu satiksmes noteikumiem, kas attiecas uz gājējiem.
Pagājušajā nedēļā pie vecāko klašu skolēniem ieradās Baltijas vides foruma pārstāves Līga Lutere un Ingūna Rauda, kas skolēniem lasīja lekciju "Sadzīves preces mūsu ikdienā".
– Šis pasākums risinājās 8. un 9. klasei. Lektores demonstrēja prezentāciju, bet pēc tam skolēniem bija dažādas aktivitātes. Lektores ar interesantām metodēm pārbaudīja bērnu zināšanas. Bija arī praktiskas nodarbības. Skolēni bija ļoti apmierināti un priecīgi par labi pavadīto laiku, – atzina Dina Podjavo.
Savukārt nedēļas nogalē Vestienas pamatskolas skolotāji devās ekskursijā uz Kurzemi. – Ekskursijā tika apskatīta "Lāču" maizes ceptuve, kinopilsētiņa "Cinevilla", Lestenes brāļu kapi, kā arī baznīca un Džūkstes pasaku muzejs. Uzskatu, ka tā bija lieliska atpūta, pedagogi redzēja daudz interesantu vietu un guva jaunas zināšanas, – turpināja Dina Podjavo.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
DINAS PODJAVO foto