Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Atsaucība liela. Akcija turpinās

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 05.05.2025.

Atsaucība liela. Akcija turpinās
Burtu lielums

Mūsdienās vides jautājumi kļūst arvien aktuālāki, un arī Latvijā iedzīvotāji aizvien biežāk aizdomājas par to, kā samazināt savu ietekmi uz apkārtējo vidi. Tieši šajā kontekstā īpaši nozīmīgas ir iniciatīvas, kas palīdz atbrīvoties no bīstamiem vai videi kaitīgiem atkritumiem, tai skaitā nolietotām auto riepām.

Katru gadu Latvijā tiek nomainīti vairāki tūkstoši auto riepu, daļa tiek nodota auto servisos, kuros tiek mainītas riepas, daudziem autovadītājiem tās ilgu laiku glabājas garāžās vai šķūnīšos. Diemžēl joprojām ir gadījumi, kad nolietotās auto riepas tiek izmestas mežos, grāvjos vai pamestās teritorijās. Tās ne tikai piesārņo dabu, bet arī apdraud dzīvniekus, uzkrāj lietus ūdeni un kļūst par kaitēkļu perēkļiem. Riepas sadalās ļoti lēni – to pilnīga noārdīšanās dabā var ilgt simtiem gadu. Tāpēc jebkura iniciatīva, kas veicina pareizu riepu utilizāciju, pelna sabiedrības atbalstu.
SIA "Madonas namsaimnieks" sadarbībā ar "Eco Baltia vide" no 22. aprīļa īsteno akciju, kuras laikā privātpersonas bez maksas var nodot ne vairāk kā četras vieglo automašīnu riepas. Īpaši iepriecinoši, ka jau šobrīd interese par riepu nodošanas akciju ir liela. Divu nedēļu laikā nolietotajām auto riepām atvēlētā vieta strauji tiek aizpildīta. Tas noteikti ir vērtējams pozitīvi un norāda uz to, ka iedzīvotājiem ir nepieciešamība nodot nolietotās auto riepas, lai tās lieki neaizņemtu vietu un tiktu pareizi utilizētas.
Pirms dažiem gadiem šāda akcija Madonā jau norisinājās, un arī tolaik interese bija ļoti liela. Laiku pa laikam iedzīvotāji interesējās, vai atkal var gaidīt iespēju akcijas veidā riepas nodot bez maksas.
Gan pirmajā akcijā, gan tagad šo iespēju izmantoja arī Dmitrijs.
– Šādu soli vērtēju ļoti pozitīvi, jo ērti var atbrīvoties no vecajām, nolietotajām auto riepām, kuras citādāk tikai aizņem vietu. Vairāku gadu laikā man bija sakrājušās nevajadzīgās riepas, tagad varu no tām atbrīvoties. Četras riepas, atbilstoši akcijas noteikumiem, nodevu pirmajā reizē un nupat četras riepas nodevu, kad tika izsludināta jaunā akcija, – vērtē Dmitrijs. – Protams, nebūtu slikti, ka vienā reizē varētu nodot vairāk nekā četras auto riepas, jo katram jau tā situācija ar nolietoto riepu daudzumu ir citādāka. Galvenais ir šis mērķis – nodot riepas pareizi, lai tās var utilizēt vai pārstrādāt, un tās nenonāk dabā. Uzskatu, ka šādu akciju būtu nepieciešams organizēt katru gadu.
Riepu nodošanas akcija ilgs līdz 23. maijam, un iedzīvotāji vēl var paspēt atvest nevajadzīgo riepu komplektu. Tās var nodot Augu ielā 29, Madonā, SIA "Madonas namsaimnieks" iekšpagalmā, šķirojamo atkritumu savākšanas laukumā. Darba laiks pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, no otrdienas līdz ceturtdienai – no pulksten 8 līdz 17, piektdienās no pulksten 8 līdz 16, bet sestdienās no pulksten 9 līdz 12. Jāatgādina, ka četru riepu komplektu akcijas ietvaros var nodot privātpersonas.

06.05.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px