Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ak, kungs, ak, kungs!

VALDA BĒRZIŅA

Autors • 29.01.2024.

Burtu lielums

Tukšums! Pasta nodaļas daudzviet Latvijā slēdz, jo neesot rentabli. Vai tas paredzēts valsts attīstības plānā — tukši lauki, un kā tas sasaistīts ar remigrācijas plānošanu? Drīzāk ar emigrāciju.

Vai tiešām mūsu valsts tik nabaga, lai necenstos vai nevarētu uzturēt savu infrastruktūru? Bet varbūt "Latvijas pasts" pa kluso vairs nav Latvijas? Interesanti, kā varēja Latvija kļūt par līdzdalībnieci "RAIL BALTICA" projektā, ja tajā nebija iekļauta pietura "Rīga"? Varbūt kopējos ES plānos tāda pilsēta neeksistē? Ik pa brīdim ar nelielu negatīvu pieskaņu runā un raksta, ka latvietim (domāju arī ilggadējiem, iedzīvotājiem paaudžu paaudzēs) ir tieksme un vērtība "savs kaktiņš, savs stūrītis zemes". Bet kāpēc lai nebūtu? Cilvēks jau nav putns gaisā! Bet tiem arī ir savi kari, savi migrācijas ceļi uz savu vietu, kur izdzīvot, bet vīt ligzdas un radīt pēcnācējos Dzimtenē.
Vai tad visi kari nav par jaunu teritoriju iegūšanu? To pārvaldīšanu. Visiem vajag savu kaktiņu! Lai dzīvotu vai eksistētu. Pat bezpajumtnieks cenšas pēc savas patrepes vai biezas kartonkastes!
Jā, sāpīgi. Bet vēl jau viss nav zaudēts, vēl ir sava valsts.

30.01.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px