Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Kā karsts kartupelis…

VALDA BĒRZIŅA

Autors • 30.11.2023.

Burtu lielums

ir Stambula konvencija. Vieni to atbalsta, citi kategoriski pret. Vakar Saeima konceptuāli atbalstīja tās likumprojektu par ratifikāciju. To it kā izstrādājis Eiropas Parlaments (bet 2011. gadā piedalījusies arī Latvija). Konvencija tulkota daudzās valodās, arī latviešu, bet nupat atklājies, ka neprecīzi!

Kāpēc nosaukums "Stambulas"? Izrādās, turki to parakstījuši pirmie (varbūt gribēja pielabināties Eiropai), bet pirmie arī atsaukuši parakstu un izstājušies. No Eiropas Savienības to nav ratificējušas sešas valstis (tai skaitā Latvija).
Šai konvencijai var būt dažādas sekas, piemēram, jāmaina arī tiesību akti Latvijā, jo tur ir vīriešu un sieviešu dzimums, bet nav sociālais (gender) bezdzimuma. Vēl būs jāpārbauda tā juridiskā ievērošana, atkal komisija vai padome ar lielām algām. Bet Sajaukts viss, kas ir kurš un kura. Diez kas īstenībā aiz visa šī stāv un kas iegūst?
Naivums, vai vardarbnieki lasīs un zinās, ko nevajag nogalināt un sist (tāpat jau visi zina). Vai upuris uzlīmēs uz krūtīm vai muguras „neaizskar, konvencija neļauj!"?
Mēs, neatkarīga valsts, ar senām tiesībām un izlemt spējām un tiesību ievērošanu pēc saviem likumiem, bet jādara kā saviesīgā ballītē ar dziesmu "Ādamam bij' septiņ' dēli, visi dara tā!".
Vēl pēkšņi ienāca prātā, ka partiju koalīcijas apspiež "prāta domāšanu"! Balso tā un viss! Nu jā, vēl ir opozīcija, vēl iespēja būt neatkarīgiem! Lai nu kā! Mums ir sava valsts un, neraugoties uz ačgārnībām, būsim laimīgi!

01.12.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px