Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Autovadītāji nerespektē zīmes

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 09.10.2023.

Autovadītāji nerespektē zīmes
Burtu lielums

Stāvlaukumu pieejamība pilsētā vienmēr bijusi liela problēma. To visbiežāk iespējams novērot pie daudzdzīvokļu mājām un veikaliem.

Diemžēl nākas novērot, ka cilvēki klaji ignorē zīmes, kas nosaka apstāšanās un stāvēšanas aizliegumu, tāpat neievēro papildzīmes stāvlaukumos, kas nosaka, cik ilgi tajā drīkst stāvēt. Vadītājam, kurš novietojis automobili ar papildzīmēm apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā.
To, ka autovadītāji neievēro zīmes, ir novērojis madonietis Aivars, kurš pats aktīvi pārvietojas pa pilsētu ar automašīnu un nereti saskaras ar situācijām, kad visi laukumi ir pilni.
– Stāvlaukumu problēma ir ne tikai Madonā, bet arī citviet. Tā kā bieži pārvietojos ar automašīnu, esmu novērojis, ka šoferīši mašīnas novieto kā ienāk prātā un nemaz neievēro zīmes. Vislielākās problēmas saskatu pie daudzdzīvokļu ēkām, kur mašīnas stāvēšanai tiek atstātas uz ielas. Ziemā tas apgrūtina samainīties ar citu automašīnu, tāpat arī ceļus nav iespējams attīrīt no sniega. Lai gan ir uzstādītas zīmes "Apstāties aizliegts", kas liedz transportlīdzeklim apstāties un stāvēt. Citviet ir papildzīmes, kas nosaka, kādā laika periodā tur nedrīkst atrasties automašīnas, – iezīmē Aivars. – Tāpat mūsu pilsētā ir vairāki stāvlaukumi, kuros uzstādītas papildzīmes "Stāvēšanas laiks". Tikai diemžēl vadītāji, tur novietojot savu automašīnu, aizmirst norādīt, cikos auto tur novietots. Nav sanācis redzēt vai no paziņām dzirdēt, ka kāda iestāde pārbaudītu automašīnu novietošanu vai brīdinātu, pat sodītu šoferīšus. Vai kāds mūsu pilsētā to kontrolē?
To, ka pēdējās nedēļās ir uzlabojumi attiecībā uz automašīnu stāvēšanu neatļautās vietās un stāvvietās, iedzīvotāji ir pamanījuši. Situāciju kontrolē Madonas novada pašvaldības policija.
Jautājot, kāda ir pašreizējā situācija pilsētā, pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Cēpurs iezīmē: – Šobrīd šajos jautājumos ar automašīnu vadītājiem veicam preventīvas sarunas vai uz vējstikla atstājam informāciju šoferim par to, ka netiek ievērots attiecīgais likuma pants. Diemžēl situācijas ir dažādas. Vadītāji neievēro stāvēšanas vietas, neievēro invalīdu stāvvietas, stāvlaukumos papildzīmi "Stāvēšanas laiks" un neuzstāda ierašanās laiku. Ir bijuši gadījumi, kad persona ar invaliditāti aizmirst logā ievietot kartīti. Liela vērība tiek pievērsta stāvlaukumam pie Madonas slimnīcas. Bieži saskaramies ar to, ka vadītāji aizmirst ievietot logā attiecīgo kartīti. Jāteic, ka situācija uzlabojas un vadītāji pievērš vērību zīmēm, ievēro tās. Ar katru gadu transportlīdzekļu paliek vairāk, laukumu ir tik, cik ir. Jādomā dažādi risinājumi, arī pašiem iedzīvotājiem. Ja vien ir iespēja, noteikti mazāk jāizmanto automašīnas.

10.10.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px