Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Izdod gleznainu marku

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 31.08.2023.

Burtu lielums

“Latvijas Pasts” šāgada 2. septembrī izdod jaunu pastmarku, kas veltīta Baltijā vienīgās regulāri kursējošās šaursliežu dzelzceļa līnijas Gulbene-Alūksne 120. gadadienai.

Vineta Anna Sarkane, vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, informē plašsaziņas līdzekļus, ka uz pastmarkas ilustrēta dzelzceļa līnijas lokomotīve Ferdinands, ierodoties gadskārtējo Bānīša svētku iecienītākajā pieturvietā – Stāmerienas stacijā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2. septembrī Stāmerienas šaursliežu dzelzceļa stacijas ēkā, Stāmerienā, no plkst.13 līdz 16.
Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,83 eiro, un tā domāta 10. grupas valstu sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 g, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Aleksejs Naumovs.
Šaursliežu dzelzceļš Gulbene-Alūksne jeb Bānītis, kā to dēvē iedzīvotāji, ir kultūrvēsturisks dzelzceļa posms, kas saglabājies no vairāk nekā 210 kilometru garas dzelzceļa līnijas maršrutā Pļaviņas-Gulbene-Alūksne-Ape-Valka. Posms Gulbene-Alūksne stiepjas 33 kilometru garumā.

01.09.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px