Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vēsture skolās

Redakcija

Autors • 08.08.2023.

Burtu lielums

 — Vai, jūsuprāt, vēsture skolās būtu jāmāca kā atsevišķs mācību priekšmets?

Madonietis Gunārs:
– Tā kā jaunie cilvēki neko īsti nezina, vēsture noteikti būtu jāmāca kā atsevišķs priekšmets. Tur es Valsts prezidentam E. Rinkēvičam pilnībā piekrītu. Vēsture ir jāmāca, lai jaunā paaudze zinātu mūsu pagātni un varētu salīdzināt ar šodienu. Tas tomēr ir pārāk svarīgi.

Solvita no Ļaudonas:
— Kad es mācījos skolā, vēsture, protams, bija atsevišķs priekšmets. Tā jādara arī tagad, jo, ja tauta nezina savu vēsture, tad tā jau vairs nav tauta, bet uz to tas viss diemžēl iet. Vienīgi jautājums ir par to, kā un ko no tās māca —  vai izslēdz to, kas nepatīk, vai to dara objektīvi, ieskaitot padomju laikus.

Gundars no Ļaudonas:
— Vēsture savulaik man bija viens no mīļākajiem priekšmetiem, kuros bija piecinieks. Mums Suntažos bija superīgs skolotājs Zaļkalns, kas daudz stāstīja arī no dzīves. Tā kā arī skolotājam ir jābūt tādam, kas prot ieinteresēt un ar piemēriem pavilkt līdzi, lai bērniem acis spīdētu.

Madonietis Jānis:
— Vēsturei ir jābūt atsevišķam priekšmetam. Nemaz cita varianta nevarētu arī būt. Mums no šiem tā saucamajiem multi būtu jāattīrās, tai skaitā arī vēsture ar sociālajām zinībām nav kopā liekama.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


08.08.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px