14. jūnijā paredzēta jaunās Cesvaines skolas pieņemšana ekspluatācijā, bet 15. jūnijā vizītē Cesvainē ieradīsies izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža.
Kopš 2002. gada decembra, kad Cesvaines pilī izcēlās ugunsgrēks un cesvainieši palika bez skolas, kā simbols visos skolas dzīves priekos un bēdās tiem klāt ir stāvējis Sprīdītis. Arī šoreiz Sprīdītis kopā ar abām devītajām un divpadsmito klasi pie jaunās skolas kā stipruma un gudrības simbolu iestādīs kastaņas un pīlādžus.
Baiba Rivža aplūkos jauno skolu un tiksies ar skolas saimi. Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis, būvfirmas „Latvijas Energoceltnieks" valdes loceklis Didzis Vītols sarunās ar ministri meklēs risinājumu par iespēju turpināt skolas būvniecības nākamās kārtas.
Ekspluatācijā tiek nodota projekta „Cesvaines skolas 630 vietām 1. kārtas būvniecība", kurā ir telpas 5.- 12. klases skolēniem, aktu zāle, ēdināšanas bloks, autonoma katlumāja un arī jau izbūvēti pamati sporta zālei. Šīs kārtas būvniecība izmaksās vairāk nekā 4,4 miljonus latu.
Nākamajā kārtā paredzēta sākumskolas, sporta zāles un stadiona būvniecība.
Autore: GUNA GRAUDIŅA