– Kā šogad nosvinējāt Jāņus un kā vispār jūtaties šajā karsti svelmainajā laikā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Raivis no Mētrienas: – Jutāmies ļoti smagi un ne jau svētku dēļ. Ir tik karsti, ka pat ārā negribas iet, bet Jāņus nosvinējām kā pienākas – ar ugunskuriem, vainagiem, sieriem un šašlikiem. Svinējām pie mums laukos Kusā, kur ir jauks parks, iekārtotas ugunskura vietas, šūpoles. Vienīgā vieta, kur varējām paglābties no svelmes, bija pirts. Pat ēnā bija par karstu.
Atis no Anglijas: – 14 gadu nebiju bijis Latvijā. Esmu ļoti apmierināts, ka atbraucu tieši Jāņos. Fantastiski svētki, fantastiskas izjūtas! Anglijā, kur dzīvoju, jau nav ne īsti ziemas, ne vasaras. Toties te, Latvijā, tagad varu izbaudīt kārtīgu vasaru, karstajam laikam nav ne vainas.
Madonietis Guntis: – Viss kārtībā, Jāņi tika nosvinēti mierīgi. Tiesa, tik karsts laiks Jāņos sen nav bijis, pat grūti atcerēties, kad kaut kas tāds piedzīvots. Lietavas jau tika piedzīvotas pirms Jāņiem.
Madoniete Svetlana: – Jāņus sagaidīju Prāgā, nupat tikai atgriezos. Brauciens patiešām bija brīnišķīgs. Protams, nedaudz pietrūka šo svētku, taču noskaņa tāpat bija. Mums bija ļoti laba komanda, dziedājām Jāņu dziesmas, savukārt gide parūpējās, lai mēs autobusā varētu noskatīties „Skroderdienas Silmačos". Un plus vēl čehu alus.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
28.06.2022.