Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pārrunā skolēnu testēšanas pilnveides procesu

Redakcija

Autors • 26.08.2021.

Burtu lielums

Izglītības iestādēs uzsākot līdz šim apjomīgāko „Covid-19" testēšanu un saņemot pirmos signālus par problēmsituācijām, trešdien, 25. augustā, Veselības ministrija uz tikšanos bija aicinājusi laboratoriju „MFD" un „BIOR" pārstāvjus un pārrunāja testēšanas sākumu, ar to saistītās problēmas un plānoto procesa pilnveidi.

Kā zināms, no 23. augusta pamatizglītības, vidējās un profesionālajās izglītības iestādēs ir sākta līdz šim Latvijā vienlaikus veiktā apjomīgākā „Covid-19" testēšana. Plānots, ka katru nedēļu izglītības iestādēs tiks veikti skrīninga testi ap 200 tūkstošiem cilvēku. Testēti tiek gan bērni, gan iestādes personāls, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši „Covid-19".
Lielākajā daļā gadījumu laboratorijas skolēnu testēšanu uzsākušas sekmīgi, vienlaikus pirmajās dienās vērojamas arī problēmsituācijas atsevišķām laboratorijām ar savlaicīgu paraugu paņemšanas komplektu nogādāšanu skolās un to personalizēšanu.
Tikšanās laikā abu laboratoriju pārstāvji apliecināja, ka problēmu cēloņi ir apzināti. „MFD" laboratorija apliecināja, ka ir piesaistījusi papildu resursus un uz visām skolām trešdien izvedīs plānoto testu apjomu. Arī „BIOR" pārstāvji apliecināja, ka turpmāk uz skolām sūtīs personalizētus paraugu paņemšanas komplektus.

Apkopoja BAIBA MIGLONE


27.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px