Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Tā tik bija viena lieliska nedēļa!

Redakcija

Autors • 24.08.2021.

Tā tik bija viena lieliska nedēļa!
Burtu lielums

Vasara ir brīnišķīgs laiks, lai bērni atpūstos, ceļotu un satiktos ar draugiem. Tas ir arī laiks, kad izmēģināt savus spēkus dažādās aktivitātēs, iegūt jaunus paziņas un piedzīvot kaut ko vēl nezināmu. To piedāvā vasaras nometnes.

Kad šīs vasaras lielais karstums aizgājis, bet līdz skolas mācību laikam vēl labs brītiņš, Kusā no 9. līdz 13. augustam norisinājās dienas nometne "Vienmēr aktīvs". Tajā piedalījās 20 bērni no Madonas un novada pagastiem. Dažiem dalībniekiem tā bija patīkama atkalredzēšanās, citiem jauna iepazīšanās, bet visiem kopā – atpūta, pašapliecināšanās un dažādu šķēršļu pārvarēšana.
Nometnes programma, kā teikts nosaukumā, bija piesātināta ar dažādām aktivitātēm. Pirmajā dienā devāmies pārgājienā uz Zalgauskas muižu, kur mūs uzņēma tās saimnieks "pilnā bruņinieka kostīmā". Bērniem bija iespēja ielūkoties slepenajos muižas pagrabos, izmēģināt vienu no pirmajiem ieročiem – arbaletu, iemēģināt roku šautriņu mešanā un kriketā. Dienas kulminācija – aprakto dārgumu meklēšana pēc kartes norādēm. Tad jau, dienas iespaidu pārņemti, – raitā solī atpakaļ uz Kusu.
Otrajā dienā katram savi spēki bija jāsakopo vēl vairāk, jo devāmies riteņtūrē, kuras galamērķis bija Smeceres sils. Turpceļš veda pa grantainajiem Aronas pagasta ceļiem un prasīja krietnu fizisko piepūli no bērniem. Nelielās ūdens padzeršanās pauzītes un audzinātāju uzmundrinājumi palīdzēja visiem tikt līdz galamērķim. Tajā vispirms tika ieturēta silta pusdienu maltīte, un tad devāmies sila piedzīvojumos – gan nobraucienos pa trošu ceļiem pāri dziļajām gravām, gan fotoorientēšanās pa sila teritoriju.
Trešā diena tika pavadīta Kusā. Tās laikā bērni iepazina Kusas apkārtni, dodoties pārgājienā ar uzdevumiem pa nelielajiem pauguriem, kurus mēs saucam par kalniem. Cūku kalnā bija jāsaliek fotopuzle un jāatrod, no kuras vietas tā fotografēta. Pie Kaniņkalna risinājās balonu pārvietošanas uzdevums bez roku palīdzības. Odu kalnā tika izspēlēta rotaļa "Oda dzēliens". Masaļkalna avotu meklēt devāmies, veidojot "strautiņu" pret kalnu. Dienas otrajā daļā konditores Benitas vadībā nodevāmies vēderpriekiem, gatavojot vafeles, eklērus, groziņus un kēksiņus. Nu kur vēl gardāk!
Ceturto dienu pavadījām Kalsnavas arborētumā. Vadītāji bija parūpējušies par izzinošu nodarbību koku pētniecībā, par sapņu ķērāju un mīļlietiņu gatavošanu no arborētumā savāktajiem zariņiem un dažāda izmēra čiekuriem. Īstu azartu piedzīvojām, meklējot norādītos objektus pēc fotogrāfijām un pildot dažādus uzdevumus, kas vainagojās ar "torņa ieņemšanu".
Piektā diena nometnē bija gan vispriecīgākā, gan bēdīgākā. Prieks būt vēl kopā komandu stafetēs, parādīt individuālās spējas šautriņu mešanā, ciparķegļu gāšanā, šaušanā pa bundžām, "cirvju mešanā", maisiņu mešanā un dubultbumbiņu sviešanā. Tad vēl futbols, tautas bumba un lipīgās bumbiņas. Jautrība noslēdzās ar apbalvošanu, pateicības medaļu saņemšanu un atvadu maltīti.
Visbeidzot tas skumjais mirklis – atvadas – citam līdz skolas sākumam, citam līdz nākamās vasaras nometnēm, bet visiem gandarījums par piedzīvoto.

VENTS IKAUNIEKS

25.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px