– Kā jūtaties šajā svelmaini karstajā laikā – vai tas netraucēja līgot un svinēt Jāņus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Evalds no Lubānas novada: – Kā jau pensionāri, dzīvojam pa māju. No rīta pašā agrumā – ap pulksten sešiem, pusseptiņiem – aizejam uz dārzu, un tad pa dienu lasām grāmatas. Arī Jāņos nebija nekādu ciemiņu. Mazmeitai bija izlaidums, bet arī uz to nebraucām, jo vēl jau visi ierobežojumi nav atcelti.
Madoniete Inta: – Līgo svētku un Jāņu brīvdienas bija feinas, arī pērkons un zibeņošana – feina. To gan nevar teikt par vētru, kas daudzviet Latvijā tika piedzīvota. Bet citādi viss kārtībā. Arī šo karstumu jau var izturēt, kaut gan mums nekad nav labi. Vēl nesen raudājām par auksto laiku un lietu, vaimanājām, ka pasaules gals klāt. Tagad ir karsti un atkal sūkstāmies, ka pasaules gals klāt.
Ainārs no Krustpils novada: – Patlaban ir normāli. Tik karsts laiks zemenēm nāk tikai par labu. Saulīte spīd, un tās sārtojas. Sākumā gan bija lietus, un tas ietekmēja zemeņu nogatavošanos. Pērn ap šo laiku visas zemenes jau bija pārdotas, bet patlaban tās jo-projām tirgojam. Arī Jāņus svinēt nebija laika, jo strādājām.
Alekss no Praulienas: – Jāņos līgojām savās mājās. Man patīk silts laiks, bet nu ir nedaudz par karstu. Kaut gan apēd saldējumu, un atkal viss ir normāli.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
29.06.2021.