Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Rajona tautas kolektīvu svētki

Redakcija

Autors • 02.06.2008.

Rajona tautas kolektīvu svētki
Burtu lielums

Aizvadītās brīvdienas Madonā bija kā emocionāls paisuma vilnis, jo pēc ziemas rimtuma pilsētas estrāde koncentrēja plašu cilvēku pieplūdumu gan rajona tautas mākslas kolektīvu sniegumam, gan profesionālas teātra izrādes baudīšanai.

Abus sarīkojumus organizēja rajona padomes, un Nacionālā teātra viesošanās Madonas estrādē aizvadītajā svētdienā, tāpat kā rajona koru un deju kolektīvu spēkpilnais koncerts šai estrādē dienu iepriekš daudziem skatītāju simtiem bija jau gaidīta ik vasaras sezonas atklāšanas tradīcija.

Jāpiebilst, ka tautas mākslas kolektīvu svētki aizsākās piektdienas vakarā, kad Madonas mūzikas skolas zālē koncertēja rajona sadarbības partneru – Anikšču rajona – jauktais koris „Cantus Salve", Dzelzavas pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Variants" un otrs Daces Kalniņas vadītais ansamblis – Sarkaņu pagasta jauktais vokālais ansamblis.

To, ka pēdējos gados rajona tautas kolektīvu svētki kļuvuši aizvien kuplāki gan dalībnieku skaita ziņā, gan ar pasākumiem, kas svētku ietvaros notiek Madonā, piektdienas koncerta atklāšanā uzsvēra rajona padomes kultūras darba organizatore Inga Arāja. Viņa piebilda, ka šogad, gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem Rīgā, rajona kori, tāpat kā pārējie Latvijas kori, vienu dziesmu no Dziesmu svētku repertuāra apgūst lietuviešu, vienu – igauņu valodā. – Šoreiz kopā ar mūsu koriem rajona tautas mākslas kolektīvu svētkos aicinājām piedalīties kamerkori no Anikšču rajona – „Cantus Salve", – komentēja Inga Arāja. – Madonas estrādē kopā ar mūsu koriem viesi no Anikšču rajona izpildīs lietuviešu tautas dziesmu.

Madonas mūzikas skolas Laimas zālē lietuvieši uzstājās ne tikai ar savu tautas dziesmu un lietuviešu komponistu programmu, viņi izpildīja arī pasaules klasiku un noslēgumā – latviešu tautas dziesmu „Pūt, vējiņi!", līdzdziedot klausītājiem.

– Sveicināti, mākslinieki, labdien, skatītāji – madonieši un Madonas viesi! – tā svētku uzrunā dienu vēlāk – sestdienas vakarā – Madonas pilsētas estrādē teica rajona padomes un pilsētas domes vadītājs Andrejs Ceļapīters.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.06.2008.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px