– Vai, jūsuprāt, sakarā ar atklāto „Covid-19" saslimšanas gadījumu skaita būtisku palielināšanos vajadzētu noteikt stingrākus ierobežojumus visā Latvijā – atcelt kultūras pasākumus telpās, atgriezties pie attālinātā mācību procesa skolās utt.? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Jānis: – Protams, katram ir jāuzmanās, jāieklausās un jāievēro visi ieteikumi, bet attālinātais mācību process gan nav labākais variants. Bērniem tas neko labu nedod, tikai – robus zināšanās. Savukārt vecākiem tā ir dubulta slodze, jo daudziem taču ir arī jāstrādā. Turklāt izglītības procesā ir tik daudz jauninājumu, formulējumu, ka vecākiem tie vispirms pašiem ir jāapgūst, lai varētu mācīt savus bērnus.
Elmārs no Ļaudonas pagasta: – Es domāju, ka jāatgriežas pie attālinātā mācību procesa. Jā, tas sagādās grūtības, bet bērns vismaz uz māju neatnesīs slimību.
Rihards no Praulienas: – Manuprāt, šim procesam neatkarīgi no noteiktajiem ierobežojumiem tāpat būs jāiziet cauri, kamēr liela daļa neizslimos. Ar to ir jāsadzīvo. Ar gripu taču ar visu vakcīnu mirst vēl daudz vairāk.
Uldis no Bērzaunes: – Grūti pateikt, bet droši vien jāmācās sadzīvot ar jauno vīrusu un bez vajadzības nav jāapmeklē vietas, kur drūzmējas daudz cilvēku.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
06.10.2020.