Septembris Latvijā tradicionāli ir Dzejas mēnesis. – Vai jūs šajā laikā savā dzīvesvietā apmeklējat tikšanās ar dzejniekiem un rakstniekiem un vai jūs brīvajos brīžos kādreiz palasāt arī dzeju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Elīna: – Man dzeju patīk palasīt, bet apmeklēt kādu tikšanos šonedēļ īsti nav laika. Vislabāk man patīk klasika, Imants Ziedonis, bet, protams, katram ir savi mīļākie dzejnieki un rakstnieki.
Madoniete Ņina: – Man vairāk patīk jaunie dzejnieki. Tiesa, lasīt dzeju jau nemaz nav tik daudz laika, bet varbūt uz kādu tikšanos ar literātiem Madonas bibliotēkā arī aiziešu.
Madoniete Velta: – Dzeju lasu, bet ne mūsdienu. Patīk Ārija Elksne, Imants Ziedonis, Ojārs Vācietis, mūsu jaunības dzejnieki. Zinu, ka Madonas novada bibliotēkā notiek literārās nedēļas pasākumi, bet šogad tos apmeklēt nesanāks.
Madoniete Marija: – Tagad dzeju lasu ļoti minimāli, pie tam – vairāk klasiku, nevis mūsdienu dzeju, kā, piemēram, Jeseņinu, Puškinu. Arī tikšanās tagad apmeklēt kaut kā nesanāk, bet esmu dzirdējusi, ka trešdien Madonā viesosies rakstniece Marina Kosteņecka. Tā varētu būt interesanta tikšanās. Vismaz tā liek domāt iepriekš dzirdētās intervijas ar viņu.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
15.09.2020.