Valdībā šobrīd norisinās diskusijas par nodokļu reformu. Jaunā konservatīvā partija, piemēram, ierosina līdz 500 eiro celt neapliekamo minimumu, kas patlaban ir 300 eiro. – Cik lielam, jūsuprāt, vajadzētu būt neapliekamajam minimumam? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aldis no Kalsnavas: – Nav ne jausmas, bet minimālās algas apmērā tā kā vajadzētu. 500 eiro – tas noteikti būtu normāli. Cilvēki būtu apmierināti; lai gan mani pašu tas īpaši neskar.
Dzintra no Mazozoliem: – Palielināt jau mums daudz ko vajag, tajā skaitā arī neapliekamo minimumu. Būtu labi, ja vismaz minimālo algu ar nodokļiem neapliktu. Un – kas ir svarīgi – pensijām nodokli vajadzētu noņemt. Cilvēki visu mūžu ir nodokļus maksājuši, vēl viņiem vecumdienās no pensijas atvelk. Tas nav pareizi.
Lāsma no Jēkabpils: – Tiešām nezinu, bet vajadzētu to noteikt vismaz minimālās algas robežās. Piekrītu – 500 būtu ļoti labi. Protams, arī tas, ka ar ienākuma nodokli apliek pensijas, nav pareizi. Tā jau grūta iztikšana un vēl to pašu mazumiņu apliek ar nodokli.
Valija no Madonas: – Zinu, ka šobrīd tie ir 300 eiro. Viennozīmīgi, vismaz līdz minimālajai algai vajadzētu paaugstināt. 500 eiro – tas būtu diezgan normāli, jo, kļūstot vecākiem, daudz līdzekļu aiziet arī zālēm, ne tikai pārtikai un pakalpojumu apmaksai. Jāvēl sekmes, lai viņi tur valdībā vienojas.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
12.08.2020.