31. janvāra vakarā esam aicināti uz valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga" koncertu Madonas kultūras namā.
Koncertam dots nosaukums „Šūberts, Mocarts, Vāgners", tātad mūs gaida izcils klasiskās mūzikas baudījums. Pie diriģenta pults – Normunds Šnē, vijoļu grupas koncertmeistare – madoniete Marta Spārniņa (dz. Jagmane).
Jauneklīga degsme, izzināšanas prieks un vēlme atklāt neizzinātus horizontus raksturo kamerorķestri. Kolektīvs dibināts 2006. gadā, tā mākslinieciskais vadītājs visus šos gadus ir Normunds Šnē.
Kamerorķestris regulāri piedalās dažāda mēroga festivālos kā Latvijā, tā ārpus mūsu valsts robežām. Latvijā orķestra sniegums četras reizes novērtēts ar valsts augstāko apbalvojumu akadēmiskajā mūzikā – Lielo mūzikas balvu, bet ar prestižo ierakstu balvu „Grammy" novērtēta „Sinfonietta Rīga" dalība igauņu komponista Arvo Perta albuma „Adam's Lament" ieskaņojumā.
Ir liels prieks, ka orķestris pēc ilgāku gadu pārtraukuma atkal priecēs klasiskās mūzikas cienītājus Madonas pilsētas kultūras namā. Izmantosim šo ekskluzīvo iespēju tikties ar augstvērtīgu mūziku un augstas raudzes profesionāļiem – šīs mūzikas izpildītājiem!
28.01.2020.