Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Piedalās orķestru festivālā Kurzemē

INESE ELSIŅA

Autors • 03.12.2019.

Burtu lielums

Pagājušajā piektdienā un sestdienā Kurzemes reģiona pilsētās un Ventspils koncertzālē „Latvija" norisinājās IV Latvijas orķestru asociācijas rīkotais festivāls.
Tajā piedalījās ap 800 dalībnieku no 28 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem, to vidū – arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā.

Festivāla koncertos skanēja latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu oriģinālmūzika, kā arī pasaules mūzikas akadēmisko žanru pērles un populāru melodiju aranžējumi jauniešu orķestriem.
Vērienīgais kultūras dzīves notikums aptvēra plašu Kurzemes reģionu, koncerti notika Ventspilī, Talsos, Kandavā, Skrundā, Rojā, Kolkā un Dundagā. Festivāla galvenais mērķis – valstiskā līmenī popularizēt Latvijas jauniešu un amatieru orķestru kustību, veicināt orķestru radošā potenciāla attīstību un savstarpējo sadarbību, kā arī aktualizēt kolektīvās muzicēšanas nozīmību kultūrizglītības nozarē.
Festivāla dalībnieki ir mūzikas un mākslas skolu, vidusskolu, augstskolu, kā arī dažādu kultūras iestāžu kolektīvi no visiem Latvijas reģioniem.
Festivāla noslēguma koncerts 30. novembrī izskanēja Ventspils koncertzālē „Latvija". Pie apvienoto simfonisko orķestru virsdiriģentu pults stājās arī J. Norviļa Madonas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs.


04.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px