– Kāda ir jūsu attieksme pret Helovīna dienas svinēšanu, un vai, jūsuprāt, Helovīnam veltīti pasākumi būtu jārīko bērnudārzos un skolās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Skaidrīte: – Kā svētki varbūt tie lai ir. Ja bērni nāk pie durvīm un lūdz konfektes, tās tiek iedotas, un tas arī ir viss. Bet kā tradīciju to diez vai vajadzētu veidot. Mums ir Ziemassvētki, kad var iet ķekatās; Jaunais gads, kad var rīkot masku karnevālus utt., darīt to, kas latvietim ir pierastāk.
Vija no Sausnējas: – Es tos nesvinu, bet, ja bērni grib, var pasākumus arī rīkot. Es dzīvoju lauku mājā, un vismaz līdz šim neviens nav nācis un saldumus prasījis. Taču, ja ierastos, es pacienātu ar saldumiem.
Mētrēniete Elīna: – Es pati nesvinu un arī ne īpaši atbalstu tos, kuri to dara. Domāju, ka Helovīnam veltīti pasākumi bērnudārzos un skolās nebūtu jārīko. Vienīgi varētu stāstīt un skaidrot, kā šī tradīcija radusies, bet to popularizēt Latvijā gan nevajadzētu.
Madonietis Valdis: – Kāpēc gan ne? Tā ir tradīcija visā pasaulē, kas ir ienākusi arī Latvijā. Bērniem ir nodarbošanās, kad vismaz vienu vakaru ir jādomā, kā saģērbties, kā uzvesties, klauvējot pie visām durvīm. Es drīzāk neatbalstu tos, kas viņus dzen projām, bet esmu par to, lai cilvēki ar saldumiem sagatavotos viņu sagaidīšanai.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
31.10.2018.