Baltijas valstu tūres ietvaros piektdien, 5. oktobrī, pulksten 19 Madonā viesosies franču saksofonu kvartets „Quatuor Machaut".
Franču apvienība „Quatuor Machaut" mūzikā atradusi savu unikālo pieeju agrīnās polifoniskās mūzikas un improvizācijas kombinācijā. Kvarteta mājvieta ir Orleāna Francijā. Viņi ir aktīvāko Francijas džeza skatuves mūziķu apvienības „Tricollectif" dalībnieki. Madonā kvartets viesosies Baltijas turnejas ietvaros. Vēl saksofonu kvartetu būs iespējams dzirdēt Liepājā un Lūznavas muižā.
Kvartets „Quatuor Machaut" izveidots 2011. gadā. Tā nosaukums izvēlēts par godu komponistam Gijomam de Mašo (1300-1377). Pēc tam, kad saksofonists Kentēns Biardo (Biardeau) sev atklāja Gijoma de Mašo pirms vairāk nekā 600 gadiem sacerēto skaņdarbu „Mūsu Dievmātes mise" (Messe de Notre Dame) vīrieša balsij, mūziķi izbrīnīja tā mūsdienīgums. Vēloties apmierināt savas slāpes pēc šajā skaņdarbā ietvertās muzikālās izdomas, bagātās harmonijas, ritma spēles un improvizācijas apzināšanas, Kentēns ap sevi sapulcināja vēl citus saksofonistus – Simonu Kuratjē (Couratier), Fransisu Lekuentu (Lecointe) un Gabrielu Lemēru (Lemaire), lai piedāvātu minētās mises lasījumu saksofonu kvarteta izpildījumā un radītu īpašu Mašo veltītu programmu.
Uz koncertu Madonas kultūras namā ieeja ir bez maksas. Lūgums izņemt bezmaksas ieejas kartes kinoteātra „Vidzeme" kasē.
02.10.2018.