19. septembrī, nu jau trešo gadu, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizētā kampaņa „EDWARD" jeb Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.
Arī šogad ES dalībvalstu, tostarp arī Latvijas, ceļu policija kopīgiem spēkiem strādāja, lai realizētu ambiciozu mērķi – aizvadītu šo dienu uz ceļiem bez neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojāgājušajiem un smagi ievainotajiem cilvēkiem, tādējādi padarot šo dienu par drošāko ceļu satiksmē.
Kā ierasts, arī šogad „EDWARD" dienas laikā ceļu policija veica pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību. Maršrutā Madona-Meirāni-Barkava-Varakļāni-Stirniene-Madona devās netrafarētā policijas automašīna, ko vadīja Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors Kaspars Indāns. Stāsta inspektors: – Braucam galvenokārt pa galvenajiem autoceļiem, bet tiek iekļauti arī mazie ciemati, apdzīvotās vietas. Maršruts tiek braukts vairākkārt un pa dažādiem ceļiem. Lai gan netrafarētās policijas automašīnas uz ceļiem ir sastopamas jau ilgu laiku, autovadītāji joprojām pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Visbiežāk tie ir pārkāpumi saistībā ar ātrumu.
Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā tika reģistrēti astoņi ceļu satiksmes negadījumi, kuros nebija neviena cietušā vai bojāgājušā, līdz ar to veiksmīgi tika izpildīts ambiciozais kampaņas mērķis. Ceļu policijas pastiprinātas ceļu satiksmes uzraudzības laikā Vidzemē tika noformēti 186 administratīvie protokoli, no tiem 104 bija par atļautā ātruma pārkāpšanu.
Jautāts, cik šādi reidi ir nozīmīgi, Kaspars Indāns turpina: – Manuprāt, reidi ir nepieciešami, lai disciplinētu autovadītājus. To laikā pastiprināti tiek pievērsta uzmanība konkrētiem pārkāpumiem, lietām, kurām ikdienas darbā varbūt nepievērš tik lielu vērību. Reidi gan uzlabo ceļu satiksmes drošību, gan disciplinē autovadītājus. Laiku pa laikam notiek dažādi reidi. Uzskatu, ka tie ir nepieciešami arī turpmāk un noteikti – biežāk. Kopumā maršrutā tika sastādīti 18 protokoli par dažādiem pārkāpumiem. Bija vadītāji, kuri bija jau dzirdējuši par šo kampaņu, kas, protams, priecē. Uzskatu, ka, pateicoties šiem reidiem, ir uzlabojusies autovadītāju kultūra uz ceļiem.
25.09.2018.