„Baltijas ceļš" bija akcija Baltijas valstīs, kas notika 1989. gada 23. augustā. – Kādas atmiņas jums saistās ar „Baltijas ceļu"? Vai paši esat tajā piedalījušies? – vakar vaicāju Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Intars no Madonas: – Man tad bija 8 gadi, atceros, ka bijām aizbraukuši uz Valmieras, Smiltenes pusi. Tā laika atmiņas man ir pašas labākās un cerīgākās. Katrā gadījumā pati ideja šai akcijai bija ļoti laba, ja arī šodien tiktu rīkots kas līdzīgs, labas idejas vārdā arī noteikti piedalītos.
Elīna no Madonas: – Par šo notikumu esmu dzirdējusi, bet neko daudz par to nezinu. Nemācēšu arī teikt, vai kāds no maniem radiniekiem ir piedalījies šajā akcijā. Man šis notikums saistās ar sadošanos rokās, kopības izjūtu.
Jānis: – Man ir labas atmiņas, domājot par šo notikumu. Tad strādāju Madonas „Lauktehnikā", braucām uz Siguldas pusi ar kolēģiem. Tajā laikā visi vairāk bijām vienoti, pašlaik vienotība vairs nav tāda kā agrāk. Ja vajadzētu, noteikti brauktu vēlreiz uz akciju.
Pēteris: – Braucām uz Siguldas pusi, lai iestātos kopējā ķēdē. Atceroties šo notikumu, man nav nekādu sentimentālu atmiņu, bet, ja vajadzētu braukt, arī tagad es noteikti to darītu. Rīt vakarā paskatīšos arī kādu TV pārraidi par tā laika notikumiem, jo tad tie sekoja cits pēc cita – „Baltijas ceļš", barikādes, un tā tas viss sākās.
Viedokļus uzklausīja
LAURA RUSKULE
23.08.2017.